Kamera Mio MiVue 688 vám pomôže jazdiť bezpečnejšie

Rodina kamier do auta, tzv. čiernych skriniek, sa rozrástla o ďalšieho člena. Novým prírastkom značky Mio je model MiVue 688.

Mio MiVue 688

Pozrite siGPS navigácia s čiernou skrinkou – Mio Combo 5107

MiVue 688 má 2,7” dotykový displej, ktorým kameru pohodlne ovládate a môžete si na ňom prezerať nahraté videá. Tie na senzor Sony zaznamenáva v Extreme HD 1 296p. rozlíšení rýchlosťou 30 fps cez 5 (príp. 6) prvkovú optiku so širokouhlým záberom 140° (resp. 150°, podľa modelu). Kameru vďaka otočnému držiaku ľahko nastavíte do požadovaného smeru. GPS modulom si môžete zaznamenať miesto, smer, rychlost aj súradnice a prostredníctvom Wi-Fi si videá pošlete do smartfónu.

Mio MiVue 688

Kamera Mio MiVue 688 umožňuje automatické nahrávanie po naštartovaní, tak isto cyklický záznam, ktorý sa však v prípade nehody zabezpečí proti vymazaniu. Nechýba tiež tzv. parkovací režim, kedy v prípade zaznamenania náhleho pohybu alebo nárazu G-Shock Sensor-om sa spustí nahrávanie. Ak radi jazdíte rýchlejšie, než sú povolené limity, isto privítate databázu radarov.

Pozrite sieCall je čierna skrinka, ktorú budú čoskoro mať všetky nové autá

Počas jazdy je v kamere MiVue 688 v pohotovosti systém ADAS s dvoma ochrannými funkciami. LDWS monitoruje dráhu vozidla a upozorní vás pri nekontrolovanom opustení jazdného pruhu. FCWS pre zmenu analyzuje dráhu auta, vzdialenosť od vozidla pred vami a potrebnú vzdialenost na bezpečné zabrzdenie. Oba systémy v prípade potreby spustia alarm.

Mio MiVue 688

Kamera do auta Mio MiVue 688 sa u nás začne predávať na prelome mesiacov september / október 2015. Jej odporúčaná cena je stanovená na 201,50 €.

ZdrojMio

Komentáre k článku