Južná Kórea otvorí K-City – raj pre autonómne autá

ZDROJ | BusinessKorea

Juhokórejská vláda otvorí na jeseň tohto roku najväčšiu skúšobnú platformu pre autonómne autá na svete. V K-City môžu vývojári s testovaným vozidlom opakovať testy s rôznymi scenármi a dopravnými situáciami.

Pozrite siWaymo vs Uber: autonómne autá zažívajú zemetrasenie

Nepôjde síce o živú prevádzku, ale o tú nejde. Už v novembri minulého roku totiž vláda povolila jazdu skúšobných vozidiel v celej krajine a vidieť, že jej na urýchlení vývoja autonómnych áut záleží.

Otvorenie K-City má pomôcť vývojárom poskytnutím skúšobného polygónu o veľkosti mesta. Na výskume a vývoji sa tu zúčastní množstvo hráčov z kórejského priemyslu ako SK Telecom, Naver, Samsung Electronics, Hyundai Motor Company, alebo Kia Motors.

ZDROJ | CLEPA

Rozpočet približne 11 miliárd wonov (cca 9 miliónov EUR) investovaných do projektu prinesie testovacie mesto s rozlohou približne 360 ​​000 m2. Bude vybavené jazdnými pruhmi, rýchlostnými cestami, zónami pre autonómne parkovanie atď.

Podľa juhokórejského ministerstva pôdohospodárstva, infraštruktúry a dopravy sa K-City stavia na základe inteligentného dopravného systému Kórejského úradu pre bezpečnosť dopravy. Skutočná prevádzka v uliciach je síce najbližšia realite, ale pre testovanie nemusí byť najefektívnejšia. Ak sa v nej kolízne situácie vyskytujú príliš zriedkavo, treba najazdiť množstvo zbytočných kilometrov. V testovacom priestore sa naopak dajú rôzne situácie vytvoriť na kľúč a kedykoľvek.

Pozrite siAutonómne autá budú znova o niečo bezpečnejšie, pomôže im ARM

Ministerstvo otvorí rýchlostné cesty v K-City v druhej polovici tohto roku a zariadenie by malo byť kompletne dokončené v prvej polovici roku 2018. Samojazdiace autá tam budú môcť byť testované s dočasným povolením na prevádzku, ale aj bez neho.

https://www.youtube.com/watch?v=0x-bwcXjCe4

K-City by malo byť vybavené profesionálnymi platformami na automatické vyhodnocovanie zaznamenaných údajov, pretože získané informácie predstavujú cenné „veľké dáta“, ktoré je možné využiť na poistenie automobilov, mestské plánovanie a samozrejme pri vývoji samojazdiacich áut.

Pozrite siDrive.ai chce autonómne autá – samoukov

Odborníci odporúčajú, aby sa v skúšobnom priestore mohli okrem veľkých spoločností etablovať aj malí a začínajúci výrobcovia automobilových technológií. Vývoj automobilov s autonómnym riadením jednoducho vyžaduje optimálnu kombináciu komunikačných, softvérových a mobilných služieb.

ZdrojBusinessKorea

Komentáre k článku