Južná Kórea nezakáže kryptomeny, len sprísni reguláciu

Posledné dni zažíval kryptomenový trh menšie otrasy a to aj kvôli Južnej Kórei, ktorá začala sprísňovať regulácie voči kryptomenám. Našťastie sa vláda vyjadrila, že kryptomeny neplánuje zakázať.

Minister financií Južnej Kórey sa vyjadril, že vláda neplánuje zakázať predaj a kúpu kryptomien. To je výborná správa pre investorov a vôbec pre komunitu ľudí, zaujímajúcich sa o Bitcoin a iné kryptomeny. Tie sú v Južnej Kórei značne rozšírené, keďže do kryptomien investujú aj študenti či ženy v domácnosti.

Na druhej strane plánuje táto ázijská krajina sprísniť regulácie a to aj kvôli ilegálnemu zahraničnému obchodu, ktorý spôsobil, že sa obchodovalo s kryptomenami v hodnote až 600 miliónov dolárov.

ZDROJ | coindesk

Pozrite siFacebook zakazuje reklamy na kryptomeny, aby chránil používateľov pred podvodmi

V Južnej Kórei môžu ponúkať služby zahraničného obchodu iba licencované burzy a brokeri. Bežní obyvatelia či občania, ktorí presunú viac ako 3 000 dolárov mimo krajiny, musia poslať dokumenty daňovému úradu s vysvetlením dôvodov pre prevod. Ročný prenos viac ako 50 000 dolárov musí byť tiež takýmto spôsobom ohlásený.

Od 30. januára začalo platiť pravidlo, ktoré umožňuje obchodovanie s kryptomenami iba ľuďom s overeným pravým menom na účte, aby sa tak zabezpečilo zneužitiu na pranie peňazí či na financovanie iných aktivít.

ZDROJ | Pixabay

Pozrite siHackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov

Uvidíme, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať, no negatívnych správ pre kryptomenový trh za posledné obdobie iba pribúda, čo má za následok pokles ich hodnoty. Okrem regulácii netreba zabúdať na hackerské útoky, ktoré znižujú dôveru investorov.

Bitcoin zažíva za posledné 3 týždne až 27-percentný pokles, čo je najväčšie zníženie jeho hodnoty od januára 2015. Správa o regulácii miesto zákazu v Južnej Kórei by však mohla znamenať stabilizáciu a opätovný rast najznámejšej kryptomeny na svete.

ZdrojReuters

Komentáre k článku