Junior Internet AMAVET 2018

V dňoch 23.-24. marca 2018 sa na Fakulte informatiky a informačných technológií STU na Ilkovičovej č.2 v Bratislave bude konať celoslovenská súťažná konferencia Junior Internet AMAVET 2018.

Počas dvoch dní zaznie viac ako 60 prezentácii projektov žiakov základných a stredných škôl na Slovensku, ktoré do národného finále vybrala odborná komisia. Žiaci budú prezentovať webové stránky, aplikácie, grafické práce a dizajny, blogy a texty, či online projekty zamerané na vzdelávanie.

1. miesto, DESIGN, Ema KlučovskáZDROJ | AMAVET

13.ročník zaznamená zmeny. Podrástol do teenagerského veku, jeho rozsah sme preto rozšírili o zaujímavý sprievodný program počas prvého súťažného dňa a zatraktívnili ho samotným finalistom aj verejnosti.

V rámci programu nás čaká okrem prezentácie súťažných prác tohtoročných finalistov aj diskusia s víťazmi uplynulých ročníkov, s odborníkmi – členmi hodnotiacej komisie, výstava víťazných prác kategórie JuniorDESIGN 2017, odborné workshopy a bohatá prehliadka interaktívnych stánkov, kde sa vzdelávacími projektmi návštevníci môžu inšpirovať, alebo si ich priamo vyskúšať.

1. miesto, Vasil Hatala, HumennéZDROJ | AMAVET

Interaktívna výstava obsahuje:

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a jeho vedomostný kvíz

Microsoft Slovakia – hry vo vzdelávaní a ako využiť Minecraft v škole

Dámy z Aj Ty v IT – presvedčia, prečo je informatika to správne miesto aj pre dievčatá

STEP IT Academy Bratislava – 3D inovácie

Learn2Code – predstaví vzdelanie ako zručnosť 21. storočia, ktoré nás posúva na nový level.

FIIT- ka predstaví:

Ako zlepšiť zabezpečenie odomykania vzorom na smartfónoch – zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda – spoluautor projektu LeapKin)

Viete, že spôsob, akým vzor kreslíte na telefóne, potenciálne dokáže prezradiť vašu identitu? Zúčastnite sa malého experimentu, v ktorom sa pokúsite uhádnuť vybrané odomykacie vzory na dotykovej obrazovke smartfónu.

STUBA Green Team (Ján Laštinec, Pavel Sadloň, František Kudlačák, Martin Baťa)

Ako je možné teoretické vedomosti pretaviť do praxe? Študenti navrhli, skonštruovali a stále zlepšujú formulu na elektrický pohon, s ktorou sa zúčastňujú medzinárodných súťaží Formula Student.

FIIT v stratosfére

Tím študentov vyslal svoju sondu do výšky 34 kilometrov nad zemský povrch. Prijímali a spracovávali množstvo údajov a počas letu so sondou komunikovali. Dozviete sa o úskaliach a náročnosti experimentu a aký je to pocit, poslať do blízkeho vesmíru svoj vlastný kód.

Virtuálna realita

Ako sa dá naučiť základy programovania vo virtuálnej realite? Zoznám sa s prostredím, v ktorom vytvoriť program je ako zložiť detskú stavebnicu.

Špeciálna cena, Michal KopačZDROJ | AMAVET

Junior Internet AMAVET 2018 sa uskutoční s podporou Accenture Nadačného fondu – Nadácie Pontis.

Ondrej Vrábel prišiel súťažiť ako 13-násť ročný a zvíťazil. Po dvoch rokoch sa stal so svojimi Pinf Hrami najmladším laureátom Krištáľového krídla v jeho 20-ročnej histórii.

Ja som pinfhry zoskupil do jednej podoby len kvôli JUNIOR INTERNETU. Dostal som informáciu o súťaži od profesorky na gymnáziu, spolu sme vyplnili prihlášku a čakali sme.

ZDROJ | AMAVET

To sú slová, vtedy 13 ročného, Ondreja Vrábela.

Podujatie je otvorené, pre školy je však potrebná registrácia tu: http://bit.ly/skoly_na_ji_2018. Vstup je bezplatný. Celý program podujatia nájdete na stránke súťaže http://bit.ly/program_JI18.

Súťažná konferencia bude vysielaná aj online.

Na Vašu účasť sa teší organizačný tím Junior Internet AMAVET 2018 a jeho koordinátor Dávid Richter

Kontakt: richter@amavet.sk, mobil: 0948 345 177

ZdrojAMAVET

Komentáre k článku