Jony Ive zakladá vlastnú spoločnosť, Apple bude jeho prvým klientom

ZDROJ | CNET.com

Legendárny dizajnér Jony Ive v rozhovore pre Financial Times oznámil, že končí v Apple a zakladá vlastnú dizajnérsku spoločnosť LoveFrom. Jej činnosť oficiálne začne v roku 2020 a prvým klientom bude práve Apple.

Ive pôsobil v spoločnosti s logom nahryznutého jablka dve desaťročia. Spolupracoval, respektíve dizajnérsky ovplyvňoval všetko, do čoho sa Apple pustilo. Od futuristického Apple Parku až po jednotlivé zariadenia, od iPodu, cez Mac až po iPhone. Istotne ste si všimli, že to bol práve Iveho hlas, ktorý nás sprevádzal na prezentáciách nových produktov.

ZDROJ | Apple

„Nebudem zamestnancom Apple, no stále budem so spoločnosťou intenzívne spolupracovať a budem v nej angažovaný. Verím, že ešte veľa rokov,“ povedal pre Financial Times Ive. Dodal, že je to prirodzený vývoj a teraz je ten správny čas na takúto zmenu.

Pozrite siApple iPhone 4 má 9 rokov, dizajn vydržal ale dodnes

Dizajnérsky tím Apple povedú Evans Hankey, viceprezident pre industriálny dizajn, a Alan Dye, viceprezident dizajnu používateľského rozhrania. Zodpovedať sa budú priamo výkonnému riaditeľovi Apple, Jeffovi Willimasovi. „Williams viedol vývoj Apple Watch od úplných začiatkov a strávil veľmi veľa času práve s dizajnérskym tímom,“ odôvodňuje spoločnosť obsadenie postov.

ZDROJ | oxysasha

Austrálsky dizajnér Marc Newson, ktorý v Apple pôsobil od roku 2014 odchádza spolu s Iveom do LoveFrom. Názov novej spoločnosti vznikol z vyhlásenia Steve Jobsa, že veci treba robiť s láskou a starostlivo pre všetkých. A to aj napriek tomu, že sa s používateľom vašej veci s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nestretnete a on vám za snahu nepoďakuje a nepotrasie rukou.

Tim Cook prezentoval situáciu tak, že sa v podstate nič nemení, iba Ive bude mať väčšiu voľnosť pre svoje projekty.

Pozrite siTakto vyzerá hotový Apple Park, ako vlastne vznikol?

V roku 2015 Jon Ive spravil významný krok, keď vrámci spoločnosti odstúpil z vrcholového dizajnérskeho manažmentu a na dennej báze sa venoval vývoju Apple Park. V roku 2017 sa do manažmentu vrátil. Iveho pôsobenie v Apple sa končí koncom roku 2019.

Zdrojengadget.com,ft.com,9to5mac.com

Komentáre k článku