Jelly – najmenší telefón so systémom Android 7.0 Nougat

ZDROJ | Kickstarter

Technologický pokrok sa každým dňom vyvíja a priamo úmerne s ním rastie aj rozmer našich smartfónov. Smartfón Jelly z Kickstarteru však na to ide opačne.

Jelly je smartfón, aký by sme v roku 2017 už asi nečakali, no svojimi vlastnosťami skutočne zaujme. Napriek tomu, že vyzerá ako klasický telefón, aké boli populárne pred vyše desiatimi rokmi, ponúka vnútro, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani moderné smartfóny.

Poďme si teda zhrnúť, čo všetko v tomto drobcovi nájdeme. Okrem najnovšieho systému Android 7.0 Nougat, ponúka Jelly podporu pre pripojenie sa na 4G sieť a iba 2,45″ displej. To už je v dnešnej dobe skutočne vzácnosť.

Čo sa týka špecifikácií, na výber máte Jelly s 1 GB RAM a 8 GB úložiskom, alebo verziu Jelly Pro s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom. Nechýba port pre dúalnu nano SIM kartu. Dokonca si môžete do smartfónu vložiť microSD kartu s kapacitou až 256 GB.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siVynovený Vertu Constellation s podporou Dual SIM a 5,5” displejom

Batéria smartfónu by vám mala vydržať na 3 dni bežného používania a na 7 dní standby režimu. O takúto výdrž sa postará len 950 mAh batéria.

Čo sa týka fotoaparátu, okrem 8 Mpx snímača nájdete v prednej časti len 2 Mpx webkameru. Telefón Jelly dokonca disponuje GPS funkciami či gyroskopom. Jelly je ideálny kúsok, ktorý sa oplatí kúpiť ako druhý telefón.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siNokia 3310 vo všetkých dostupných farbách

Cena je za tento kúsok skutočne príjemná. V prípade predobjednávky za klasickú verziu zaplatíte iba 79 dolárov s dátumom odosielania už tento august. Za super skorú predobjednávku môžete mať telefón aj za 59 dolárov. Za verziu Pro si priplatíte 15 dolárov. Na výber máte tri farebné spracovania – biele, čierne a modré.

Nemohol som si nespomenúť na novú Nokiu 3310. Zažívame návrat k menším a hlavne klasickým telefónom, alebo sa jedná len o závan nostalgie?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku