Jedlé drony majú vyriešiť svetový hlad

Britská spoločnosť Windhorse Aerospace tvrdí, že prišla s riešením na svetový hlad. S týmto globálnym problémom chce bojovať pomocou jedlých dronov.

https://youtu.be/HttEHgup2WU

Prednedávnom sme vás informovali o dronoch, ktoré budú schopné po doručení zásielky úplného rozkladu. Tie mali byť okrem iného určené i pre pomoc pri humanitárnych akciách. Novinka od Britov však posúva hranicu užitočnosti ešte vyššie.

Dron z dielne Windhorse Aerospace bude mať rozpätie krídiel takmer tri metre, takže jedla by malo byť dostatok. Jeden Pouncer má pomôcť až 50 ľuďom.

Pozrite siVyskúšali sme Drone n Base, prvý dron na hranie zo Slovenska

Zaujímavejšia je však konštrukcia, ktorá má byť zhotovená z rôznych potravín. Hovorí sa o včeľom pláste či zelenine. Jedným z hlavných materiálov pri plánovaní podvozku bola saláma. Samozrejme potom lietadlo zvládne odviezť i ďalšie potrebné suroviny či nástroje.

Samotné doručenie potom funguje podobne ako pri Aspare. V danej lokalite vysadí veľké lietadlo niekoľko týchto dronov, ktoré sa potom dostanú na presné miesto pomocou GPS a malého motora.

Samozrejme i nápad Windhorse Aerospace má svojich odporcov, ktorý myšlienke neveria. Oblasti, v ktorých je pomoc potrebná nepovažujú za dobré miesto na experimenty. My môžeme len dúfať, že spoločnosť si stojí za svojím produktom a o chvíľu sa prototyp premení na funkčný model.

 

ZdrojWindhorse

Komentáre k článku