Je reproduktor na krk naozaj taký nezmysel ako sa zdá? Sony skúša šťastie

ZDROJ | Sony

Reproduktor na krk nie je žiadna horúca novinka. Používateľom ho roky ponúkajú napríklad JBL, či Bose. Ďalšou značkou, ktorá sa skúša presadiť s týmto netradičným spôsobom počúvania hudby alebo podcastov je Sony.

Sony už predstavilo model SRS-WS1, ktorý predstavoval hybrid slúchadiel a reproduktorov. Ďalším reproduktorom na krk od Sony je SRS-NB10.

Teraz prichádza koncern s ďalšou novinkou. Sony SRS-NS7 dokáže streamovať priestorový zvuk 360 Reality Audio a priniesť tak zážitok z domáceho kina ku vám.

ZDROJ | Sony

Výrobca uvádza, že vysielač minimalizuje latenciu zvuku a vďaka tomu presne synchronizuje zvuk s obrazom. Bezdrôtový vysielač WLA-NS7 je možné zakúpiť aj samostatne a používať ho s niektorými slúchadlami Sony a užiť si priestorový efekt.

Sony SRS-NS7 môžete spárovať so smartfónom a počúvať priestorovú hudbu z podporovaných hudobných služieb. Najväčšie využitie však prináša pri pozeraní filmov. Samozrejme, aby ste naplno využil 300-dolárové reproduktory, mali by ste si k nim dokúpiť Sony televízor, najlepšie Sony Bravia XR a cez adaptér ho spárovať s reproduktorom.

ZDROJ | Sony

Aplikácia 360 Spatial Sound Personalizer odfotografuje vaše ucho, odhadne jeho tvar a optimalizuje pre ideálne usporiadanie virtuálnych reproduktorov Dolby Atmos.

ZDROJ | Sony

Novinka podporuje viacbodové pripojenie, čo znamená, že si ho viete pripojiť k dvom zariadeniam naraz. Ak vám niekto počas počúvania hudby z počítača zavolá, môžete s ním telefonovať odpovedať cez vstavaný mikrofón. SRS-NS7 spĺňa certifikát IPX4, je teda odolný voči striekajúcej vode.

Pozrite siBose SoundWear Companion – golier so vstavanými reproduktormi

Reproduktor tak môžete využívať aj počas práce z domu, i keď je otázne, či by vám reproduktor položený na krku po čase nezačal prekážať. Na videokonferencie však výrobca v každom prípade myslel, SRS-NS7 minimalizuje spätnú väzbu a potláča nepríjemnú ozvenu.

ZDROJ | Sony

O výkon sa starajú 3 W reproduktory s rozmermi 32 x 33 mm. Systém má vlastný 5-pásmový ekvalizér. Veľkosti 319 gramového zariadenia sú 244 x 53 x 185 mm. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5, podporuje kodeky SBC, AAC a ADC. Frekvenčný rozsah je 20 až 20 000 Hz.

Batéria vydrží 12 hodín prevádzky, pri maximálnej hlasitosti je to veľmi slušných 5 hodín. Rýchlonabíjanie nechýba ani tu, za 10 minút získate hodinu používania.

Reproduktor Sony SRS-NS7 stojí 299,99 dolárov, televízny vysielač vás vyjde na 59,99 dolárov. Novinky si môžete objednať už dnes, distribúcia sa spustí 27. októbra 2021.

ZdrojSony 1,2

Komentáre k článku