Je interaktívna tabuľka prvkov budúcnosť vyučovania?

ZDROJ | Pixabay/shanenclements

Pamätáte si, ako ste sa na základnej, strednej či vysokej škole museli učiť jednotlivé prvky mendelejevovej tabuľky? Vtedy sa jednalo o veľký nákres s jednotlivými prvkami, ktorý nebol ničím zaujímavý. Interaktívna tabuľka prvkov je novinka, ktorá zaujme aj dlhoročných nepriateľov chémie.

Školstvo už hodný čas stojí na jednom mieste. Od hodnotenia systému tu však nie sme, preto sa poďme pozrieť na to, čo by v budúcnosti mohla znamenať fráza „škola hrou“.

Pozrite siAutoškola testy: interaktívne testovanie nádejných vodičov aj na počítači

Kevin Enevoldsen sa nechal inšpirovať dobou. Pochopil, že dnešné doby sú s technológiami zžité a na to, aby sa mali chuť učiť musí prísť s niečím radikálnym, novodobým.

interactive-periodic-table
ZDROJ | Elements

Interaktívna tabuľka periodických prvkov je v tomto prípade mendelejova tabuľka, aká sa určite nájde v každej škole. Táto je však rozdielna v tom, že ku každému prvku je zároveň priradené aj jeho využitie v bežnom živote.

Každý vieme, kde sa používa lítium, zlato alebo striebro. Málokto ale vie, na čo je dobré rubídium, hafnium či bizmut. Malí aj veľkí sa tak môžu vzdelávať aspoň trochu zábavnou formou. Už len počkať, kým sa podobná metóda nielen tabuľky dostane do škôl.

ZdrojElements

Komentáre k článku