Je bezpečnosť dôvodom, prečo 30 percent z nás nenakupuje online?

Flexibilita v podobe možnosti nakupovať online zmenila naše životy. Máme možnosť kúpiť si jedlo, oblečenie, spotrebiče a zábavu odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Tento fakt nám dáva neuveriteľnú kúpnu silu. Už nemusíme strácať čas hľadaním najnutnejšieho tovaru v obchodoch, ktoré majú pevne stanovené otváracie hodiny.

ESET bezpecnost nakupovania online 01
ZDROJ | ESET

V online svete však nie je všetko ružové. Vzrastajúci počet internetových útokov je protiváhou mnohých pozitív, ktoré online nakupovanie ponúka. Tento dôvod môže byť vysvetlením, prečo 30 percent ľudí nenakupuje online. Vyplynulo to z prieskumu, ktorý na vzorke 2000 britských a amerických respondentov uskutočnila bezpečnostná spoločnosť ESET. Podľa údajov z prieskumu Connected Life spoločnosti TNS Slovakia však toto číslo na Slovensku nemusí byť výrazne odlišné. Na online nakupovanie podľa neho využíva internet 68 percent opýtaných. Výskumná agentúra g82 zase zo svojho tohtoročného prieskumu MasterIndex vyčítala, že až 40 percent Slovákov si volí nedigitálnu platbu, a to platbu pri doručení poštou alebo kuriérom.

https://youtu.be/OFWj658yY0g

Čo by preto mali spraviť ľudia, aby sa pri online nákupe cítili bezpečnejšie?

Prieskum ESETu ukázal, že len niečo vyše 60 percent ľudí sa spolieha na tradičné bezpečnostné riešenia akými sú antivírus alebo bezpečnostný softvér. Zároveň viac než štvrtina používa špecializované zabezpečenie, ktoré chráni ich online platby. Veľkou snahou všetkých online obchodov je zabezpečenie samotného procesu nákupu. A keďže počet útokov vzrastá, pre používateľa dáva zmysel začať používať špecializovanú ochranu zabezpečujúcu online platby.

Dobrou správou je, že práve vydaný bezpečnostný softvér ESET Smart Security 9 obsahuje novú funkcionalitu s názvom Ochrana online platieb. Táto vlastnosť sa stará o to, aby boli všetky finančné transakcie sprocesované v bezpečnom prostredí. Namiesto toho, aby ste sa starali o ďalší počítačový program, stačí, ak si vaše existujúce ESET riešenie aktualizujete na najnovšiu verziu a ubezpečíte sa, že je táto nová vlastnosť zapnutá.

Viac informácii nájdete na stránkach spoločnosti ESET.

Komentáre k článku