JBL má svoj prvý soundbar s Dolby Atmos

ZDROJ | JBL

Samsung ako majiteľ HARMANu pod značkou JBL na výstave CES 2020 predstavil svoj doteraz najvyspelejší soundbar, ktorý ako prvý s logom JBL zvláda zvuk Dolby Atmos. JBL Bar 9.1 bude síce poriadne drahý, ale aj výkonný.

ZDROJ | JBL

Zvuk Dolby Atmos patrí aktuálne k tým najlepším čo sa týka priestorového zvuku. Podporujú ho našťastie nielen kiná a Blu-ray disky, ale aj streamovacie služby pri vybraných tituloch. Vďaka tomu je možné si priestorové ozvučenie užívať aj doma. A hoci streamingová služba a televízor Dolby Atmos podporujú, bez externých reproduktorov si ho neužijete.

Plusom dnešnej doby je, že na vytvorenie priestorového zvuku už nie sú nutne potrebné reproduktory v každom rohu miestnosti či v strope. Súčasné soundbary sú totiž schopné zastúpiť viacero reproduktorov a vytvoriť tak priestorový virtuálny zvuk. Fajnšmekri môžu namietať, že to nie je pravda, no len minimum používateľov zaregistruje zásadný rozdiel.

ZDROJ | JBL

Navyše, soundbar JBL Bar 9.1 je unikátny tým, že má po stranách odnímateľné bezdrôtové reproduktory, ktoré nahrádzajú zadné reproduktory bežného 5.1ch (a viac) domáceho kina. Prakticky je ale novinka 5.1.4ch systémom, keďže k 5.1ch základu sa pridávajú 4 reproduktory smerujúce do stropu, ako býva u Dolby Atmos zariadení zvykom.

Soundbar dopĺňa výkonný bezdrôtový subwoofer s 10″ meničom. Celkový výkon zostavy má byť 820 W. Chýbať nemá HDMI a USB pripojenie, ale ani Bluetooth 4.2 či Wi-Fi 5.

Plusom má byť podpora Apple AirPlay 2, ale aj Google Chromecast, takže k soundbaru sa bez problémov pripojíte aj zo smartfónu, tabletu či počítača. Ďalšie technické špecifikácie JBL Bar 9.1 výrobca zatiaľ nezverejnil.

Cena soundbaru JBL Bar 9.1 je necelých 1 000 dolárov, no ide o cenu bez tamojších daní. V prípade Európy môžeme počítať s podobnou sumou, ale v eurách. V predaji bude túto jar.

ZDROJ | JBL

ZdrojJBL

Komentáre k článku