JBL Bar 5.0 MultiBeam – Dolby Atmos za dobrú cenu, aj bez subwoofera

Posledné týždne sme si sledovanie filmov, seriálov a hranie hier spríjemňovali zaujímavou novinkou od JBL, 5.0-kanálovým soundbarom s technológiami MultiBeam a Virtual Dolby Atmos, ktoré sa dokážu postarať o vytvorenie priestorového ozvučenia vo vašej obývačke aj bez dodatočného subwoofera.

Výber medzi priestorovým ozvučením a poriadkom v obývačke je v podstate minulosťou. JBL rozšírilo svoju sériu soudbarov o nový 5.0-kanálový soundbar, ktorý dokáže perfektne zapadnúť do akéhokoľvek interiéru a zároveň vykresliť dokonalý priestorový zvuk aj bez dodatočných reproduktorov a investícií.

JBL Bar 5.0 MultiBeam tvorí trojica hlavných reproduktorov vpredu, štyri pasívne basové reproduktory na hornej a spodnej strane a dvojica reproduktorov umiestnená po stranách soundbaru. Ako tomu napovedá už aj jeho názov, subwoofer v jeho výbave nehľadajte. Chýbať vám však ani nebude.

ZDROJ | JBL

Táto zostava s celkovým výkonom 250 W sa vďaka technológiám JBL MultiBeam a Virtual Dolby Atmos dokáže postarať o kompletné priestorové ozvučenie vašej obývačky aj napriek tomu, že pod televízorom či plátnom projektora budete mať iba jednu elegantnú zvukovú jednotku.

Soundbar si môžete zavesiť aj na stenu. Úchytky na to nájdete priamo v jeho balení.ZDROJ | JBL

Jej nastavenie je navyše až banálne jednoduché. Soundbar stačí po rozbalení pripojiť k sieti a HDMI a na úvod spustiť zvukovú kalibráciu, vďaka ktorej si JBL Bar 5.0 MultiBeam dokáže celkom svojpomocne zmapovať tvar miestnosti, v ktorej bude interpretovať zvuk. Vy sa už o nič viac nemusíte starať.

Rovnako jednoduché ako nastavenie, je aj jeho samotné ovládanie. Použiť na to môžete sympatický a kompaktný ovládač, alebo aj tlačidlá na vrchu soundbaru.

Popri priestorovom ozvučení Dolby Atmos sa môžete tešiť aj na funkciu Ultra HD 4K Pass-trough s Dolby Vision, vďaka čomu sa môžete tešiť na bezstratové sledovanie filmov, seriálov či hranie hier v plnej kvalite, akú vám poskytne váš prehrávač, streamovacia služba alebo herná konzola.

Popri tomto káblovom pripojení má JBL Bar 5.0 MultiBeam v malíčku aj bezdrôtový prenos prostredníctvom technológií AirPlay 2, Bluetooth a Chromecast. V prípade technológie AirPlay dokonca môžete soundbar zapojiť aj do multi-room zostavy, vďaka čomu môžete vašou obľúbenou hudbou rozozvučať celú domácnosť.

Ozvláštniť si svoj domáci kino-zážitok pomocou JBL Bar 5.0 MultiBeam môžete už aj vy. Na našom trhu je nový soundbar v predaji za 399,00 €, čo je vzhľadom na jeho schopnosti a nulové dodatočné investície veľmi zaujímavá cena.

ZdrojJBL

Komentáre k článku