Japonský operátor SoftBank kupuje britský ARM za 28,7 miliardy eur

Vo svete technológií sa udial ďalší mega obchod. Japonský operátor SoftBank, ktorý okrem iného vlastní aj amerického operátora Sprint, podľa The Financial Times kupuje britského výrobcu čipov ARM za 24 miliárd libier (cca 28,7 mld €).

SoftBank
ZDROJ | SoftBank

Ide tak o najväčší obchod v dejinách IT sveta na Starom kontinente. SoftBank Group Corp., ktorý je síce mobilným operátorom, ale vlastní aj výrobu, si do svojho portfólia zaradí spoločnosť ARM Holdings plc, ktorá „dodáva“ veľmi dôležité súčiastky do 99% smartfónov, tabletov a iných mobilných zariadení.

Pozrite siPrvý „véčkový“ Android smartfón je ako inak z Japonska

ARM architektúru totiž využívajú väčšina svetových výrobcom mobilných čipov, od amerického Qualcommu až po čínsky MediaTek. Ročne sa vyprodukuje okolo 15 miliónov čipov s ARM architektúrou.

Denník The Financial Times sa dokonca vyjadril, že práve Brexit pomohol takémuto obrovskému obchodu. Libra totiž stratila na hodnote a spoločnosť sa stala pre investorov omnoho zaujímavejšia.

Pozrite siARM predstavilo nové procesory Mali-G71 a Cortex-A73 pre rok 2017

Obchod by mal byť ukončený k 30. septembru tohto roka. Akcionári dostanú za každú akciu 17 libier, čím sa celková suma za akcie vyrovná sume 23,4 miliardy libier (cca 28 mld. eur).

ARM
ZDROJ | ARM

ZdrojThe Financial Times,SoftBank

Komentáre k článku