Japonci budú kvôli 5G potrebovať 14-miestne telefónne čísla

ZDROJ | Getty Images

Prechod na inovatívnu 5G sieť nebude tak jednoduchá, ako si predstavujeme. Japonskí telekomunikační operátori sa musia začať pripravovať už teraz.

Zavedenie 5G okrem zvýšenia rýchlosti a väčších možností pre technológie budúcnosti prinesie aj zopár vrások na čele. A to aj pre bežných ľudí. S novým typom siete príde zásadný dopyt po nových technológiách, ktoré budú pre pripojenie do rýchlejšieho typu siete nevyhnutné. V Japonsku už túto situáciu začínajú riešiť. S najväčšou pravdepodobnosťou bude štandardom 14-miestne telefónne číslo.

ZDROJ | 9to5mac.com

Momentálne je v Japonsku povolené, respektíve môžné, prideliť  11-miestne telefónne číslo. Zvýšiť tento limit na 14 číslic by znamenalo možný nárast telefónnych čísel o 10 miliárd.sa

Pozrite siEÚ vyčlenila pre siete 5G pásmo 26 GHz. Dostupné musí byť do konca roku 2020

V 14 miestnom telefónnom čísle naviac nie sú zarátané predvoľby operátorov. V januári 2017 sa v Japonsku zaviedla predvoľba 020 pre internet vecí a najčastejšie rozšírené predvoľby operátorov sú 070, 080 a 090. Aktuálne sa ku každej tejto predvoľbe pridáva telefónne číslo, ktoré má do 11 číslic.

Podľa časopisu Japan Times Ministerstvo telekomunikácií očakáva vyčerpanie 11-miestnych telefónnych čísel do konca fiškálneho roku 2022, práve pre zavádzanie zariadení s 5G. Japonskí telekomunikační operátori uviedli, že dva roky po uvoľnení 80 miliónov 11-miestnych telefónnych čísel sa použilo 32,6 milióna z nich.

ZDROJ | Android Authority

Operátori by sa mali na rozšírenie pripraviť a pripomienkovať ho pre Ministerstvo. To avizovalo, že  operátori, ktorí dodržia termíny, prípadne pripravia všetko potrebné v predstihu, budú získajú extra podporu zo strany krajiny pri prechode na  14-miestnych telefónnych čísel.

Pozrite siSwisscom spustil prvú komerčnú sieť 5G v Európe

Definitíva, akým spôsobom a kedy presne príde prechod na dlhšie telefónne čísla, má byť do konca roku 2019.

Z psychologického hľadiska je štrnásť miestne telefónne číslo priveľmi komplikované pre ľudský mozog, ktorý má problém s viac ako sedem cifernými číslami. Naviac Japonská populácia z dlhodobého hľadiska starne.

ZDROJ | Facebook

Odborníci však poukazujú na to, že ľudia stále viac komunikujú cez aplikácie, teda telefónne číslo nie je nevyhnutné pre komunikáciu a preto si ho nemusíme pamätať.

Zdrojventurebeat

Komentáre k článku