Jabra Elite 65e – bezdrôtové štuple s 13-hodinovou výdržou

ZDROJ | Jabra

Spoločnosť Jabra predstavila nové bezdrôtové slúchadlá, Jabra Elite 65e. Okrem dobrej výdrže ponúknu vyššiu odolnosť aj aktívne potláčanie okolitých zvukov.

recenziaJabra ELITE active 65t kvalita so škvrnkami nedokonalostí

ZDROJ | Jabra

Bezdrôtové slúchadlá sú síce pohodlnejšie z dôvodu absencie kábla, to so sebou ale prináša aj jednu veľkú nevýhodu. Je ňou výdrž. Zatiaľ čo veľké slúchadlá s týmto neduhom vedia bojovať lepšie, štuple ťahajú za kratší koniec. Jabra Elite 65e chcú ale i vo tomto ohľade používateľa potešiť.

Pozrite siPanzerGlass predstavil sklo, ktoré by malo urýchliť bezdrôtové nabíjanie

Spoliehajú sa totiž na odlišnú konštrukciu, ktorú tvorí okrem spojovacieho kábla aj mostík. Ten má umožniť lepšie držanie v ušiach aj použitie vyššieho akumulátora. Jabra Elite 65e majú preto proklamovanú až 13-hodinovú batériu. Tá je síce udávaná ako maximálna, pri bežnom využívaní by ale mohla slúchadlá uživiť aspoň 10 hodín. Podpísať by sa na tom mohol aj Bluetooth v najnovšej verzii 5.0.

ZDROJ | Jabra

Slúchadlá tiež disponujú aktívnym tlmením okolitých zvukov. Technológia sa spolieha na dva mikrofóny, ktoré slúžia na sledovanie hluku v okolí. Následne softvér vytvorí akýsi „protizvuk“, ktorý má lepšie izolovať všetko okrem hudby, ktorú používateľ počúva. Nevýhodou je potom logicky výdrž batérie, ktorá má v tomto móde vydržať 8 hodín. Okrem toho sa na novinke nachádza i ďalší mikrofón, cez ktorý môže majiteľ telefonovať. Na tele preto nechýbajú ani tlačidlá na prijatie hovoru či nastavenie hlasitosti.

ZDROJ | Jabra

Jabra si je vedomá, že jej slúchadlá budú využívať prevažne športovci. Slúchadlá preto vybavila certifikátom IP54. To síce nemusí znieť ako tá najvyššia garancia odolnosti, no výrobca ponúka dvojročnú záruku na poškodenie voči vode a prachu. Tá bude aktivovaná po zaregistrovaní slúchadiel cez aplikáciu Jabra Sound+.

Bezdrôtové slúchadlá Jabra Elite 65e sa začnú predávať už v apríli. Ich cena bude 199 €.

ZdrojPR News Wire

Komentáre k článku