Iron Man požičia hlas AI pomocníkovi Marka Zuckerberga

Mark Zuckerberg si rád dáva veľké výzvy vždy na začiatku roka. Vďaka nim sa napríklad naučil mandarínčinu, no tento rok si povedal, že do konca 2016 zostrojí a nakóduje vlastný systém s umelou inteligenciou pre svoje súkromné potreby. Má to byť niečo také, ako mal Tony Stark vo filmoch s Iron Manom, teda chce známeho J.A.R.V.I.S.a.

https://www.youtube.com/watch?v=6i5hho2aD-E

Markovi sa toto dielo zjavne darí produkovať, no prišiel na jeden problém. Aký hlas bude mať jeho AI systém? Otázku v podobnom štýle zverejnil na svoj facebookový profil. Samozrejme, dostal obrovské množstvo odpovedí (42 tisíc komentárov je asi dosť veľa).

jarvis-for-zuckerberg-3
ZDROJ | Facebook

Medzi nimi sa našli tipy aj na Benedicta Cumberbatcha známeho zo seriálu Sherlock Holmes či Paula Bettanyho, ktorý prepožičal svoj hlas práve J.A.R.V.I.Sovi vo filmoch s Iron Manom.

Medzi návrhmi sa však objavil aj Robert Downey Jr., známy ako Iron Man, resp. Tony Stark. Ten sa nedal zahanbiť a navrhol nezvyčajný obchod.

jarvis-for-zuckerberg-2
ZDROJ | Facebook

Urobím to okamžite, ak dostane zaplatené Bettany a venuje to na charitu, ktorú navrhne Cumberbatch… To je ten pravý druh podivnosti,“ znela prvá a žiaľ i zatiaľ posledná reakcia RDJ.

Snáď ale tento „obchod“ vyjde a Zuckerberg na konci roka ukáže, ako to celé dopadlo.

A čo vy? Chceli by ste doma systém s umelou inteligenciou, ktorý by mal hlas napríklad práve Roberta Downeyho Juniora?

https://www.youtube.com/watch?v=KSvvLOYcYto

 

ZdrojFacebook

Komentáre k článku