iRobot Roomba 880 a Scooba 450 sú konečne na našom trhu!

Robotické vysávače prešli poriadny kus cesty. iRobot, ako najväčší výrobca týchto pomocníkov do domácnosti na Slovensko konečne uviedol novú generáciu vysávačov Roomba 880 a Roomba 870, ale i umývača Scooba 450. Boli sme pri tom…

RECENZIAiRobot Roomba 880 po vyše pol roku fungovania v domácnosti

iRobot

Pozrite siiRobot Roomba 880 je tichší, rýchlejší, efektívnejší a nemá ani kefy!

iRobot

Roomba 880 a 870

iRobot Roomba série 800 má novú patentovanú technológiu AeroForce, ktorá by mala odstrániť o 50 % viac prachu, nečistôt a dlhých vlasov, ako predchádzajúce generácie. Poradia si s nimi dve proti sebe rotujúce kefy AeroForce, ktoré sú odolné voči namotávaniu vlasov a zrýchlený prúd vzduchu Airflow, ktorý výrazne zvyšuje účinnosť vysávania aj tých najmenších čiastočiek prachu a alergénov. Tie bezpečne zachytia HEPA filtre.

https://youtu.be/Gp35jN1L6fs

Druhou novinkou je batéria XLife s dvojnásobnou životnosťou, ktorá zvyšuje v Roombe 800 sací výkon oproti ostatným sériám vraj až 5-násobne. Nové hlavné kefy odolné voči namotávaniu vlasov sa nezanášajú, čo robí z novej Roomby 800 pomocníka, ktorý nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Podľa distribútora len pár krát do roka! Hlavným rozdielom oboch nových top modelov je nielen cena 599 € vs 699 €, ale i funkcia Room-To-Room na vysávanie viacerých miestností aj bez vašej prítomnosti v top modeli 880.

https://youtu.be/p5x4gafVVNo

iRobot

Scooba 450

Ak ste už povysávali, vlastne nie vy, ale roboti, chcelo by to ešte zmyť podlahy. Najnovší iRobot Scooba 450 (druhá generácia) túto špinavú prácu hravo urobí za vás! Je to jediný robotický umývač na trhu, ktorý umýva podlahy. Pozor však na to, že je určený len na vybrané povrchy, nie na drevené či laminátové podlahy! Jeho prepracovaný čistiaci systém s troma fázami umývania vyčistí dlaždice, linoleum a pevné podlahy.

https://youtu.be/PS85OZS4NYw

Na rozdiel od umývania vlhkou handrou alebo mopom, Scooba oddeľuje znečistenú vodu v samostatnom zásobníku a na umývanie používa výlučne zmes čistej vody so špeciálnym  čistiacim prostriedkom iRobot Hard Floor Cleaner, čím zničí až 99,3% bežných domácich baktérií (laboratórne testy dokázali odstránenie baktérie E-coli a Staphylococcus aureus). Má dva umývacie cykly – 14–28 m² (vyčistí za 45 minút) a do 14 m² (vyčistí za 22 minút). Nová Scooba 450 tiež vie upozorniť hlasom na prázdnu nádržku alebo plnú nádržku so špinavou vodou, vybitú batériu, prekážku a podobne. Vybrať si môžete zo šiestich svetových jazykov. Cena novinky je stanovená na 599 €.

iRobot

Foto: iRobot, TECHBOX

Komentáre k článku