iRobot celkom potichu predstavil svoj prvý ručný batériový vysávač

ZDROJ | iRobot

Americký výrobca robotických vysávačov, mopovačov, kosačiek či iných robotov, iRobot, predstavil čosi nezvyčajné, svoj prvý nerobotický produkt – ručný batériový vysávač iRobot H1 Handheld Vacuum. Určený je hlavne na drobné vysávanie, určite nie na veľké plochy, na tie stále máme využívať robotov.

ZDROJ | iRobot

IRobot jasne hovorí, že ručný vysávač H1 je výhradne na ručné drobné práce, napríklad na drobný neporiadok v aute, na sedačku v domácnosti či prach na poličkách. Na podlahu však stále odporúča využívať robotický vysávač aj v kombinácii s robotickým mopovačom, ktoré sa postarajú o čistú podlahovú plochu.

Na všetko nad tým je už určený ručný vysávač H1. Ten využíva cyklónový systém sania do priehľadnej zbernej nádoby s kapacitou 0,4 litra. Už na prvý pohľad pripomína konkurenciu od britského Dysona. Na čistenie vysávaného vzduchu používa dva filtre – jeden v nádobe, jeden v tele vysávača. Oba sú umývateľné.  Výrobca žiaľ nešpecifikuje výkon vysávača.

Ani nie 1,5-kilogramový vysávač má 2 000 mAh batériu, ktorej plné nabitie trvá 4 hodiny. Na jedno nabitie má vydržať 15, resp. 24 minút. Vysávač má totiž dva výkonové režimy, ktoré sa zapínajú v zadnej časti. Na dlhodobé vysávanie nie je potrebné držať tlačidlo, poistkou sa prepne do tzv. Continuous Cleaning režimu.

ZDROJ | iRobot

V balení je okrem štrbinového a kombinovaného širokého nadstavca aj motorizovaná kefa určená hlavne na sedačky či pohovky či interiér automobilov. Nechýba nabíjačka či držiak na stenu (na obrázku nereálne veľký).

Jedno je však zvláštne. Ručný vysávač iRobot H1 Handheld Vacuum nemá dlhú rúru, takže na dovysávanie častí, ktoré robotický vysávač nedokáže povysávať (sokle, rohy, schody…) aj tak musíme vytiahnuť „veľký“ vysávač. Škoda. Určite by sa mi nechcelo vysávať napríklad schody ako ukazuje iRobot na press fotke…

ZDROJ | iRobot

Novinka je v predaji zatiaľ iba na domácom trhu, kde sa predáva za necelých 250 dolárov, čo je okolo 212 €. Kedy a či vôbec sa dostane aj na náš trh nie je známe.

 

Komentáre k článku