iPhone Xs vs. 10-tisícový Canon C200, výsledok vás prekvapí

Apple si je každý rok presvedčený o tom, že iPhone je jedno z najlepších zariadení na nahrávanie videa. Samozrejme sa však nevyrovná profesionálnym kamerám, alebo áno?

Túto otázku si položil aj Ed Gregory, ktorý využíva na profesionálne nakrúcanie reklám svoj Canon C200, ku ktorému tentokrát pridal objektív Sigma Art 18-35/1.8. Táto zostava má spoločne hodnotu zhruba 10-tisíc dolárov, no podľa testu sa jej vyrovná aj najnovší iPhone Xs Max. Len pre dodatok, iPhone Xs a Xs Max majú identické fotoaparáty, takže to platí pre oba modely.

Na Canon C200 bol pripevnený iPhone Xs Max a tieto zariadenia boli spoločne namontované na gimbal DJI Ronin-S. Vo videu tak môžete vidieť takmer identické zábery, no Canon zachytával video v RAW formáte, ktorý bolo nutné dodatočne farebne upraviť. Materiál z iPhone Xs Max bol oproti tomu takmer kompletný, pred publikáciou došlo len k miernej úprave farieb.

ZDROJ | Photos in Color

Výsledok prekvapil aj samotného Gregoryho, ktorý samozrejme ukázal na niektoré nedostatky menšieho snímača v iPhone. Najväčším nedostatkom smartfónu bolo prehnané automatické ostrenie, ktoré odoberalo kinematický zážitok zo záberov. Zábery podľa všetkého vyzerali na obrazovke smartfónu bezchybne, no po importe do 27-palcového iMacu už bolo možné vidieť nedostatky v presvetlení a strate detailov.

Pozrite siiPhone Xs už aj na Slovensku. Vieme, kde ho kúpite najlacnejšie

Porovnávané kamery samozrejme nie sú ani zďaleka z rovnakej ligy, no je obdivuhodné, že Apple túto ligu takmer dobieha a ľuďom dáva do rúk zariadenie, ktorým sa približujú ku kvalite profesionálnych kamier.

ZdrojPhotos in Color,9to5Mac

Komentáre k článku