iPhone X je podľa benchmarkov stále výkonnejší než Samsung Galaxy Note 9

Týmto článkom asi nahneváme všetkých milovníkov značky Samsung, ktorí netrpezlivo čakajú na novú vlajkovú loď Samsung Galaxy Note 9. Podľa benchmarkov ho totiž stále poráža vlajková loď od Apple.

Novinka od Samsungu sa môže pochváliť najnovším procesorom od Qualcommu – Snapdragon 845 a 6 GB alebo 8 GB RAM. Pravdepodobne to nestačí.

recenziaSamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Podľa portálu Tom’s Guide, ktorý novinku vo verzii so 6 GB RAM otestoval, je nový Samsung podľa výkonu až za iPhonom X.

ZDROJ | Tom’s Guide

Pozrite siMacBook Pro s Intel Core i9 má veľké problémy, hovoria recenzenti

Počas testu Geekbench 4, iPhone X dostal skóre 10 357 a Samsung Galaxy Note 8 876. Čínsky smartfón OnePlus 6 dostal skóre 9 088.

Benchmark Geekbench 4 meria celkový výkon smartfónov a v tohtoročnom teste sa podarilo Note 9 predbehnúť smartfón Google Pixel 2 XL, ktorý však beží na Snapdragone 835.

Čo sa týka benchmarku Slingshot Extreme, Galaxy Note 9 so 4 639 bodmi bol prekonaný smartfónom OnePlus 6, ktorý získal 5 124 bodov a iPhone X skončil druhý so 4 994 bodmi. Pre porovnanie Samsung Galaxy S9+ získal 4 634 bodov.

ZDROJ | Tom’s Guide

Pozrite siSamsung Galaxy Note9 konečne aj oficiálne, má stylus s Bluetooth

Novinka od Samsungu si na druhej strane dobre viedla v teste displeju. AMOLED displej dosahuje 224 % zo škály sRGB, kým iPhone X iba 128,6 %. Čo sa týka svietivosti, Samsung Galaxy Note 9 dosahuje 604 nitov a iPhone X 574 nitov.

Napriek tomu, že iPhone je po výkonnostnej stránke stále lepší a rýchlejší, rozdiely sú minimálne a obe vlajkové lode ponúkajú to najlepšie, čo trh s modernými smartfónmi môže ponúknuť.

Záleží iba na vás, pre ktorý operačný systém a vlastnosti sa rozhodnete. Tiež záleží, koľko ste ochotní zaplatiť, keďže vlajkové lode od Samsungu a Apple sa pohybujú v cenovej hladine 1 000 eur kým výkonný smartfón OnePlus 6 viete zohnať za slušných 579 dolárov. Netreba tiež zabudnúť, že už o mesiac sa dočkáme nových iPhonov, ktoré budú výkonnostne nepochybne excelovať.

ZdrojTom's Guide

Komentáre k článku