iPhone 8 má problémy s nafúknutou batériou a praskajúcim reproduktorom

Zdá sa, že aj po troch generáciách iPhonov s rovnakou konštrukciou sa môžu problémy objaviť aj pri ďalšej generácii. Vo svete sa objavujú nafúknuté batérie v iPhone 8 a praskajúci reproduktor počas hovoru.

recenziaApple iPhone 8 Plus – Obor iba do počtu?

Zatiaľ sa objavili dva prípady, kedy sa displej oddelil od telefónu, zrejme kvôli nafúknutej batérii. Prvý takýto prípad oznámil majiteľ iPhonu 8 Plus, ktorému sa po troch minútach nabíjania displej oddelil od tela telefónu, pričom údajne používal originálnu nabíjačku dodávanú s telefónom. Problematický iPhone 8 Plus odovzdal svojmu operátorovi, ktorý ho poslal do centrály Apple na prešetrenie.

Pozrite siAko dopadol iPhone 8 a iPhone 8 Plus vo svetových recenziách?

Druhý prípad prichádza z Japonska, pričom majiteľ nafúknutého iPhonu tvrdí, že telefón mu v takomto stave prišiel. K poškodeniu tak zrejme došlo počas prepravy.

Ďalším problém, na ktorý sa majitelia v diskusných fórach sťažujú je praskanie či šum v reproduktore počas telefonovania. Apple o tomto probléme vie a tvrdí, že pracuje na softvérovej aktualizácii, ktorá by tento problém mala vyriešiť.

https://youtu.be/zKDVkSMMPNU

Takéto problémy sú vzhľadom na obrovský počet vyrábaných kusov bežné a zatiaľ sa zdá, že sa problémy s batériou nenafúknu do takých rozmerov, do akých sa dostala kauza vybuchujúcich batérií v telefónoch Samsung Galaxy Note 7.

Pozrite siIsland objektívom Samsung Galaxy Note8

V ideálnom stave nie je ani softvér. Majitelia najnovších a aj starších modelov nie sú spokojní s najnovším operačným systémom iOS 11, ktorý obsahuje množstvo chýb a v niektorých prípadoch zhoršuje výdrž batérie. Veríme ale, že Apple všetky tieto problémy vyrieši v najbližšej aktualizácii iOS 11.1, ktorá je už aktuálne vo verejnom beta testovaní.

AKTUALIZOVANÉ:

Apple vydal aktualizáciu iOS 11.0.2, ktorá opravuje problémy s praskajúcim reproduktorom a niekoľko ďalších chýb.

Zdroj9to5Mac,The Verge

Komentáre k článku