iPhone 7 s 3,5 mm slúchadlovým jackom existuje a je plne funkčný

ZDROJ | Strange Parts

Minulý rok sa Apple pokúsil zabiť slúchadlový jack. Odôvodňoval to nedostatkom miesta či vodeodolnosťou. Mnohí ľudia si však iPhone 7 bez jacku nevedia predstaviť a práve preto sa zrodil tento ambiciózny projekt.

https://youtu.be/utfbE3_uAMA

Bolo tu už mnoho spôsobov, ako vrátiť jack do iPhone 7 pomocou rôznych adaptérov, obalov, dokov a podobne. Scotty Allen sa ale rozhodol dokázať, že sa jack zmestí aj do tela telefónu na to isté miesto, kde bol jack v minulých generáciách iPhonov.

Pozrite siKto kraľuje smartfónom podľa AnTuTu? iPhone to už nie je

Pri umiestňovaní portu musel samozrejme improvizovať a odstránil niečo, čo je podľa Apple „barometrický odvzdušňovací otvor“. Zdá sa, že tento otvor nebol pre fungovanie telefónu tak podstatný. S menším posunutím Taptic engine sa mu nakoniec jacka podarilo do telefónu dostať.

ZDROJ | Strange Parts

Celý proces Scotty Allen zachytil v 33-minútovom videu, kde postupne vysvetľuje cez aké prekážky sa musel dostať. Náročnosť celej realizácie dokazuje aj fakt, že to chcel Allen tesne pred koncom vzdať. Je len málo pravdepodobné, že by si Apple z tohto videa a kritiky fanúšikov zobral príklad a vrátil jack do budúcej generácie iPhonu.

Ak si chcete svoj upraviť svoj iPhone 7 po vzore Scottyho Allena, môžete si zakúpiť zarámovanú obvodovú dosku, akú použil aj on. Radšej však odporúča si obvodovú dosku niekam vystaviť, než ju reálne použiť. Návrh obvodovej dosky zverejnil aj na portáli GitHub.

Pozrite siÚnikov o nových iPhonoch pribúda – Nová farba, Pearl ID a príde aj iPhone 7S

Ako bude vyzerať ďalší iPhone a či k nemu Apple pribalí aspoň bezdrôtové slúchadlá AirPods sa dozvieme už 12. septembra, kedy sa koná najbližšia konferencia Apple. Do teraz sa nezdá, že by sa ostatní výrobcovia chytili trendu odstraňovania jacku, no to sa možno časom zmení.

ZdrojStrange Parts

Komentáre k článku