IONITY postaví ďalších 324 nabíjačiek s výkonom 350 kW

ZDROJ | IONITY

Švajčiarsky výrobca nabíjacích staníc ABB informoval, že pre sieť rýchlonabíjacích staníc IONITY dodá v tomto roku viac ako 300 nových nabíjačiek. Nebudú to ale hocijaké, ale aktuálne najvýkonnejšie nabíjacie stanice s výkonom 350 kW a CCS konektorom.

https://youtu.be/HVI3pB4yI18

Sieť nabíjacích staníc IONITY vznikla pred pár rokmi z iniciatívy nemeckých automobiliek (BMW Group, Daimler, VW Group), ktoré sa spojili, aby vytvorili spoločnú európsku sieť rýchlonabíjačiek pre svoje elektromobily v budúcnosti. Neskôr sa pridali aj ďalšie automobilky, najnovšie Hyundai.

Automobilky na to išli múdro a pred masívnym nástupom elektromobilov začali budovať sieť, v ktorej môžu ich vozidlá nabíjať všetci ich majitelia. Hoci v roku 2018 IONITY informovala, že pri budovaní siete rýchlonabíjacích staníc nevynechá ani Slovensko, na mape pokrytia zatiaľ naša krajina chýba.

ZDROJ | ABB

To sa ale zmení v tomto roku, keďže IONITY si už objednala ďalších 324 nabíjačiek s výkonom do 350 kW/800V od ABB. Tento počet by tak mohol pomôcť k tomu, aby IONITY prekonala svoj pôvodný plán, mať vyše 400 nabíjacích staníc pri najdôležitejších európskych trasách. Celkovo má byť pokrytých 24 európskych krajín s rozostupom medzi nabíjačkami okolo 100-120 km.

ZDROJ | IONITY

Veľkou výhodou IONITY je práve nabíjací výkon, ktorý je pripravený aj pre elektromobily budúcnosti. Aktuálne najvyšším výkonom okolo 270 kW je možné nabíjať Porsche Taycan. Audi e-tron zvláda okolo 150 kW, Mercedes-Benz EQC 110 kW.

 

ZdrojABB

Komentáre k článku