Invoxia Bike Tracker – GPS sledovanie bicykla ešte nebolo jednoduchšie

ZDROJ | Invoxia

Francúzska spoločnosť Invoxia, ktorú možno poznáte vďaka GPS Trackeru, ktorý aktívne používame v automobile, predstavila špeciálne riešenie aj pre bicykle. Invoxia Bike Tracker je odrazka, ktorú zlodej nebude považovať za žiadnu tech vychytávku.

ZDROJ | Invoxia

Invoxia Bike Tracker sa funkčne od klasického GPS Trackeru, ktorý sme testovali (NÁVOD | Ako mať svoje auto pod drobnohľadom za necelých 100 €? alebo NÁVOD | Ako si vyrobiť smart kufor na letnú dovolenku?), veľmi neodlišuje.

Stále ide o zariadenie s podporou siete Sigfox, vďaka ktorej má zariadenie signál prakticky kdekoľvek, dokonca aj v budovách práve vďaka subgigahertzovému pásmu, v ktorom funguje.

Pozrite siČo je to Sigfox? Dokáže konkurovať mobilným operátorom?

ZDROJ | Invoxia

Telo odrazky so zabudovaným Trackerom je pomerne veľké, ale zlodej si nemusí v prvej chvíli uvedomiť, že s odrazkou je niečo v neporiadku. Plusom ale je, že k odrazke nevedú žiadne káble a vyzerá celkom obyčajne. Zariadenie je plne odolné voči poveternostným vplyvom.

Aj Bike Tracker má v sebe zabudované GPS, Bluetooth a Wi-Fi moduly. Bluetooth slúži na komunikáciu s mobilnou appkou, GPS a Wi-Fi zas na presné určovanie polohy v exteriéri (GPS + WPS) a interiéri (WPS). samozrejmosťou je i pohybový senzor, bez ktorého by zariadenie nevedelo, že je v pohybe.

ZDROJ | Invoxia

V mobilnej appke je následne možné nastavovať základné parametre Trackera. Napríklad i to, ako často má v prípade pohybu zariadenie hlásiť polohu. Maximom sú po novom 5-minútové intervaly v prípade pohybu, čo je obmedzenie siete. Invoxia nepredpokladá, že bicykel by bol v pohybe 24 hodín denne, takže maximum správ (140 ks) v sieti Sigfox denne nemá šancu minúť.

ZDROJ | Invoxia

Batéria by mala vydržať 1 mesiac bez nabíjačky, v závislosti od intenzity používania. Ak denne najazdíte ale desiatky kilometrov, batéria sa bude vybíjať podstatne rýchlejšie. Samozrejmosťou je notifikácia do aplikácie i e-mailu o nutnosti jej nabitia.

Cena 149 € nie je vôbec nízka, no ak máte bicykel s cenou aj 10x vyššou, investícia sa určite oplatí. Prvé tri roky je prevádzka bezplatná (všetky správy zasielané do aplikácie), následne si Invoxia bude účtovať 9,99 € ročne.

U nás je možné otázne ako postupovať v prípade krádeže. Jednoznačne nie na vlastnú päsť, ale zavolať minimálne mestskú políciu, ktorá vám vie pomôcť s vyhľadaním zlodeja a jeho následným riešením.

ZDROJ | Invoxia

ZdrojInvoxia

Komentáre k článku