Interland je zaujímavá výchovná hra od Google

ZDROJ | Google

Nová hra z produkcie Google je určená pre deti školského veku. Interland ich učí lepšej bezpečnosti na internete a ostražitosti na sociálnych sieťach. Práve tam trávia deti počas prebiehajúcich letných prázdninách množstvo času.

ZDROJ | Google

Adventúra je spracovaná v peknom a nerušivom grafickom prostredí. Pripojiť sa k nej dá nielen cez webový prehliadač na počítačoch, ale aj zo smartfónov a tabletov.

Pozrite si7 najlepších hier na Apple Arcade

Dieťa sa môže zahrať a nájsť svoju cestu k tomu, aby sa stal internetovým „Úžasňákom“ (Awesome with Interland). Online dobrodružstvo spolu prináša štyri lekcie digitálnej bezpečnosti v praktických cvičeniach so štyrmi hrami.

ZDROJ | Google

O čo ide?

Cieľom každého hráča je stať sa internetovým majstrom, Úžasňákom. Aby sa ním mohol hráč stať, musí bojovať proti hakerom, dávať si pozor na podvodníkov, vysporiadať sa s kyberšikanou, dávať si pozor na osobné informácie, ktoré zdieľa so svojim okolím. Získané znalosti a zručnosti potom musí využiť v rôznych situáciách.

ZDROJ | Google

V hre hráči skúmajú štyri plávajúce ostrovy: Kind Kingdom, Real River, Mindful Mountain a Tower of Treasure. Každý ostrov má inú mini hru s inou lekciou o nástrahách internetu.

Pozrite siViete ako mať svoje deti v bezpečí aj na internete?

Každá sada okruhov je prezentovaná vežami. V jednej musí hráč ukázať svoje logické uvažovanie, druhá je klasická arkáda, v ďalšej musí mať šikovné prsty. S hrou sa zabavia nielen deti, ale aj ich rodičia. Pre deti je, samozrejme, dôležité, že si nenásilnou formou vštepia základy bezpečnosti na internete.

ZDROJ | Google

Interland je súčasťou programu Google s názvom Be Internet Awesome. Ten učí mládež základom digitálnych zručností a poskytuje rodičom, resp. vychovávateľom prostriedky na pomoc mladým ľuďom pri orientácii na webstránkach a sociálnych sieťach.

ZDROJ | Google

Aby bolo možné čo najlepšie využívať internet, deti musia byť pripravené robiť inteligentné rozhodnutia. Be Internet Awesome učí deti o základoch digitálneho občianstva a bezpečnosti, aby mohli bez strachu vstúpiť do sveta on-line.

Interland je v anglickom jazyku, komu to nevyhovuje, môže využiť verziu s českým dabingom.

ZDROJ | Google

ZdrojInterland

Komentáre k článku