Inteligentný náramok Samsung Charm je už oficiálne v predaji

ZDROJ | Samsung

Koniec dohadom, je to oficiálne. Inteligentný náramok Samsung Charm sa začal predávať.

Elegantný náramok sme mali možnosť vidieť v predprodukčnej verzii na výstave MWC 2016 v Barcelone. Už vtedy nás zaujal svojím dizajnovým šarmom.

Samsung Charm 02
ZDROJ | Samsung

A keď nedávno na stránke S Healt, ktorá je pod hlavičkou Samsungu, sa objavili fotografie pripravovaného príslušenstva, medzi ktorým bol aj Samsung Charm, dalo sa očakávať, že k oficiálnemu spusteniu predaja dôjde už čoskoro.

Pozrite siSamsung Charm – šarmantný spoločník vašej ruky

Samsung spustil jeho predaj najskôr v Kórei, Taliansku, Francúzsku a Rusku. V dohľadnom čase sa počíta s uvedením Samsung Charm do predaja aj na ďalších trhoch.

Samsung Charm 05
ZDROJ | Samsung

Náramok sa dokonca objavil aj na slovenskej stránke Samsungu, aj keď oficiálny odkaz, pod ktrým si ho Google momentálne „pamätá“, je aktuálne nedostupný.

Pozrite siSamsungu unikli fotky príslušenstva Gear Fit 2 a Gear IconX

No vráťme sa k samotnému náramku. Ten má slúžiť ako jednoduchý tracker, sledujúci váš pohyb meraním počtu krokov. Taktiež vás upozorní na prichádzajúce hovory, správy a aktualizácie sociálnych sietí.

Tieto upozornenia, keďže Charm nemá displej, zobrazuje prednastavenými farebne odlišnými LED notifikáciami. So smartfónom náramok spárujete prostredníctvom Bluetooth.

Pre zobrazenie získaných fitness informácií, ako aj jednoduché ovládanie náramku, využijete aplikáciu Charm by Samsung, ktorú si môžete stiahnuť z obchodov Galaxy Apps, alebo Obchod Play od Google.

Samsung Charm 06
ZDROJ | Samsung

Náramok Charm má vstavanú 17 mAh batériu, ktorá dokáže dodávať náramku energiu počas 14 dní. Dostupný je v troch farbách, Gold, Black a Rose Quartz. Kompatibilný je so smartfónmi s OS Android od verzie 4.4.

Samsung Charm 03
ZDROJ | Samsung

Dostupnosť a cena na Slovensku zatiaľ nie je upresnená. No v Čechách sa jeho predajná cena má pohybovať na úrovni (po prepočte) 28 – 33 €.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku