Inteligentné žiarovky Sengled Snap a Element dostupné na Slovensku

Ešte počas výstavy IFA 2016 v Berlíne sme mali možnosť zoznámiť sa s novými inteligentnými LED žiarovkami Sengled Snap a Sengled Element. V týchto dňoch sa už dostali do predaja aj u nás.

Pozrite siSengled Pulse – geniálne žiarovky, ktoré hrajú

https://www.youtube.com/watch?v=OeANFgc_hMA

recenziaSengled SNAP – inteligentná žiarovka s kamerou

Sengled Snap umožňuje monitoring v priestore, v ktorom je umiestnená. Kombinuje v sebe energeticky úspornú LED žiarovku s bezdrôtovou HD kamerou. A práve vďaka kamere môžete monitorovať obchodné priestory, kancelárie, reštaurácie, bary, hotely, rodinné domy a ich okolie. Zároveň plní základnú úlohu žiarovky, osvetlenie daného priestoru.

sengled-snap_03a
ZDROJ | Sengled

Širokouhlý objektív HD kamery má široké zorné pole 140°. Zanamenávaný pohyb sa dá pozorovať buď v reálnom čase, alebo sú dáta uložené na pridruženom cloude, kde máte uložený záznam na prezeranie.

sengled-snap_02a
ZDROJ | Sengled

Možnosti pozorovania a upozornenia nastavíte pomocou bezplatnej aplikácie pre Android a iOS. Takže na svojom smartfóne môžete pozorovať sledovaný priestor. Pri slabšej viditeľnosti napomáhajú zlepšeniu obrazu infračervené LED diódy.

sengled-snap_04a
ZDROJ | Sengled

LED žiarovka má integrovaný mikrofón, ktorým môžete snímať zvuky, preto je vhodná pre použitie ako bezpečnostné riešenie alebo ako videotelefón. Žiarovka Sengled Snap je chránená pred vonkajšími vplyvmi ako je voda, špina a nečistoty.

sengled-element_400_01a
ZDROJ | Sengled

Žiarovka Sengled Element sa zaraďuje k základným žiarovkám s jednoduchým riadením osvetlenia v inteligentnej domácnosti. Je diaľkovo ovládateľná pomocou štandardu ZigBee a môže byť integrovaná do domácej Wi-Fi siete.

sengled-element_400_02a
ZDROJ | Sengled

Žiarovku môžete zapnúť alebo vypnúť pomocou spínača svetiel, centrálnym inteligentným riadením domu alebo na diaľku pomocou aplikácie. V ovládacej aplikácii pre Android alebo iOS je tiež možné nastaviť teplotu jasu a farieb a je veľmi ľahké vytvoriť programovateľné scenáre osvetlenia, ktoré môžu byť uložené.

sengled-element_400_03a
ZDROJ | Sengled

Okrem režimov riadenia, aplikácia tiež poskytuje rad energetických štatistík. To znamená, že môžete mať prehľad všetkých údajov o spotrebe a úsporách. Štartovacia sada Sengled Element obsahuje Sengled Element Hub, ktorý slúži ako komunikačná brána.

sengled-element_800_16a
ZDROJ | Sengled

Sengled Snap ako základný balík, vrátane 90-dňovej skúšobnej verzie pre cloud (prezeranie videí z posledných 24 hodín), je k dispozícii za 199 €. Okrem toho je k dispozícii balík Sengled Snap Basic Plus, ktorý v závislosti na výške mesačného poplatku umožňuje získať prístup k videám v cloude. Jeho ceny sú:

3,50 € / mesiac: posledných 24 hodín videa,
6,50 € / mesiac: posledných 7 dní,
18,50 € / mesiac: posledných 30 dní.

Samostatná žiarovka Sengled Element má stanovenú odporúčanú maloobchodnú cenu 24,90 €. Štartovacia sada Sengled Element, pozostávajúca z dvoch Element žiaroviek a Hub riadiacej jednotky, je k dispozícii v cene 89,90 €.

ZdrojSengled

Komentáre k článku