Inteligentné ventily Netatmo Valves vám postrážia teplotu v celom dome

ZDROJ | Netatmo

Inteligentné spotrebiče v našich domácnostiach pribúdajú a pomáhajú nám pri ochrane príbytkov alebo bežných domácich činnostiach. Taktiež nám môžu uľahčiť starostlivosť o vykurovanie miestností.

recenziaNetatmo Smart Thermostat – tento termostat vás bude baviť!

https://www.youtube.com/watch?v=i5aZwzsDt6I

Pozrite siInteligentný Netatmo Thermostat je možné ovládať cez iOS, Android i počítač

Netatmo Radiator Valves 04
ZDROJ | Netatmo

Francúzska spoločnosť Netatmo, produkujúca výrobky radu tzv. „inteligentnej pripojenej domácnosti“, v segmente vykurovania už ponúka inteligentný termostat. Počas konania výstavy IFA 2016 však predstavila novinku, ktorá uľahčí regulovanie teploty v každej miestnosti domu či bytu samostatne, inteligentné ventily Netatmo Valves.

Tieto ventily, ktoré navrhol známy francúzsky dizajnér Philippe Starck, prezentujúci sa štýlom New Design, môžete ľahko nainštalovať na radiátory nášho európskeho štandardu a staré mechanické ventily tak jednoducho nahradiť.

Netatmo Smart Radiator Valves majú e-Ink displej, vďaka ktorému máte vizuálny prehľad o nastavenej teplote a napájané sú dvoma batériami typu AA.

Pozrite siNetatmo Presence je kamera, ktorá spozná či ide niekto cudzí

Netatmo Radiator Valves 07
ZDROJ | Netatmo

Keďže sú cez Wi-Fi pripojené k vašej domácej sieti, ich ovládanie prebieha prostredníctvom smartfónu. Pre každú miestnosť tak ľahko nastavíte teplotu.

V prípade, že na niekoľko dní opustíte domácnosť, naprogramujete ich na tzv. Away režim s určením dňa, kedy sa vrátite, aby ste dom či byt mali dostatočne vyhriaty. A pritom aj ušetrili na energii.

Netatmo Radiator Valves lifestyle 01
ZDROJ | Netatmo

Ventily Netatmo majú aj jednu zaujímavú vychytávku v podobe senzora otvoreného okna. Ak teda práve vetráte cez otvorený oblok, vypnú sa a prestanú kúriť. Ak je to potrebné, využitím režimu Manual Boost prechodne zvýšite v konkrétnej miestnosti teplotu na dobu troch hodín.

Netatmo Thermostat livingroom man lifestyle
ZDROJ | Netatmo

Ventily Netatmo Valves dokážu v reálnom čase analyzovať prostredie v miestnosti a prispôsobiť vykurovanie napríklad podľa intenzity slnečného svetla alebo využitia miestnosti, teda ak je v miestnosti viac ľudí, ako obvykle. Ventily môžete ovládať aj hlasovo prostredníctvom Apple Siri.

Pozrite siInternet vecí zažíva boom. Do roku 2021 bude 16 miliárd pripojených zariadení

https://www.youtube.com/watch?v=NbdhQVXoF94

Výrobca uvádza, že s týmito ventilmi môžete ušetriť 37 % nákladov na energie. Ich cenu stanovil na 59,99 £ za kus, čo je niečo cez 70 € a do predaja sa dostanú koncom roka 2016.

ZdrojNetatmo

Komentáre k článku