Inteligentná lampa od Dysonu vie toho viac, ako len svietiť

ZDROJ | Dyson

Dyson Lightcycle je superlampa, pre ktorú je prívlastok inteligentná málo presné pomenovanie. Špeciálne LED diódy využívajú technológiu Heat Pipe, ktorá zaručuje ich efektívne chladenie a zabezpečuje spoľahlivé nastavenia farby a jasu.

Dyson nevyrába len vysávače, čističky vzduchu či klimatizácie. Zakladateľ firmy, James Dyson, má očividne množstvo dobrých nápadov, ktoré vie na rozdiel od iných uviesť aj do života. Jednou takouto novinkou je inteligentná lampa Lightcycle.

https://youtu.be/GfVVEWQFwbY

Smart svietidlo sleduje aktuálne denné svetlo a prispôsobuje tomu jas, ako aj farebnú zložku. Optimálne osvetlenie sa však nemení len podľa okolitého svetla, ale prispôsobuje sa aj veku používateľa a jeho potrebám či geografickej polohe.

ZDROJ | Dyson

„Ľudské telá ovplyvňuje meniace sa spektrum farieb a jasu denného svetla. Naše nové svetlo sa prispôsobuje dennému svetlu, kde žijete,“ hovorí Jake Dyson, hlavný inžinier. „Už viac ako desaťročie vyvíjame osvetľovaciu techniku, ktorá poskytne na dlhú dobu kvalitné svetlo a rýchlo sa nevypáli.“

Lampa má mať životnosť až 60 rokov! To zabezpečuje správne chladenie LED diód, ktoré by sa bez neho mohli rýchlo prehriať a to by malo za následok zhoršenie svetelnej kvality. Heat Pipe zabezpečuje efektívne chladenie „lediek“ a tak dokáže poskytnúť takú dlhú životnosť pri nezmenenej kvalite.

Dyson uvádza, že 65-ročný človek potrebuje až štyrikrát viac svetla ako 20-ročný. Dyson Lightcycle dokáže upraviť jas pre rôznych používateľov.

ZDROJ | Dyson

Pozrite siDyson V11 dokáže vysávať hodinu bez elektriny

Ak sa svetelné pozadie náhle zmení, senzor okolitého osvetlenia jemne nastaví úrovne svetla, aby sa priestor okolo používateľa udržal na konštantnom jase.

Lampa ponúka tri prednastavené svetelné režimy: Relax, Study a Precision – ten je určený pre intenzívnejšiu prácu. K dispozícii je tiež tlačidlo Boost – na 20 minút poskytne svetlo s vyššou intenzitou.

https://youtu.be/U-2t5wVhPIc

Ani vstávanie s Dyson Lightcycle nie je obyčajné. Používateľ si vie nastaviť svetlo tak, aby sa v čase budenia postupne rozjasňovalo, čím sa docieli prirodzenejšie prostredie prebudenia.

Pozrite siDyson Pure Hot + Cool, klimatizácia a čistička vzduchu v jednom

Senzor infračerveného pohybu zapne svetlo, keď sa človek ocitne v jeho blízkosti. Vypne sa keď je preč viac ako dve minúty. USB-C nabíjačka zabezpečí napájanie Lightcycle, okrem toho sa rovnaký port nachádza v svietidle, umožňuje nabíjanie smartfónu či iného zariadenia.

Stmievanie s dotykovým ovládaním a ovládanie teploty farieb umožňujú definovať osobné preferencie používateľov. Jas sa dá plynulo meniť od 100 do 1 000 luxov, zatiaľ čo farba sa prispôsobuje teplej, relaxačnej (2 700 kelvinov) až po chladnú bielu farbu (6 500 kelvinov).

ZDROJ | Dyson
ZDROJ | Dyson

Reverzibilné nastavenie ramena sa dá rôzne nastaviť v priebehu niekoľkých sekúnd a tak sa vytvorí požadovaný vzhľad a osvetlí akýkoľvek priestor v miestnosti.

Svietidlo sa spáruje s aplikáciou Dyson Link pre Android a iOS. Práve takto získa používateľ maximum zo svojej lampy. Po nastavení používateľského profilu začne algoritmus denného svetla používať čas a údaje GPS na sledovanie denného svetla. Takto je zabezpečené, že majiteľ Lightcycle môže pracovať, oddychovať a ísť spať s tým správnym typom svetla.

ZDROJ | Dyson

Dyson Lightcycle sa dá už objednať. Jej cena ako zrejme tušíte nie je ľudová. Stolová lampa stojí 599,99, podlahová až 899 dolárov. Obe ceny sú bez daní.

ZdrojDyson

Komentáre k článku