Intel predstavil nové 3D kamery RealSense D415 a D435

ZDROJ | Intel

Intel predstavil nové kamery, ktoré umožňujú počítačom snímať 3D obraz. Intel RealSense D415 a D435 sú určené do podnikov, do škôl ale aj ako zrak pre robotov.

https://youtu.be/E5feqYIQA0o

Intel často predstaví zaujímavé produkty, ktoré sa nikdy nedostanú na trh. Našťastie, rada kamier RealSense do tejto kategórie nepatrí. Použité sú vo viacerých výrobkoch a zakúpiť sa dajú aj samostatne. Nové kamery Intel RealSense D415 a D435 sú určené do podnikov na testovanie prototypov, do škôl ale aj pre robotov, ktorí potrebujú vnímať priestorový obraz.

ZDROJ | Intel

Kamery by mali byť jednoduché na použitie, pričom ich stačí cez USB zapojiť do počítača a kamery sú okamžite pripravené fungovať. Súčasťou kamier je aj open-source prostredie pre vývojárov RealSense SDK 2.0, ktoré funguje na viacerých platformách.

Pozrite siIntel Hades Canyon – miniatúrny počítač s výkonom pre VR

Nové kamery sa od seba líšia v spôsobe snímania obrazu a teda aj v tom, na čo sú určené. Intel RealSense D415 má úzky uhol snímania a obraz sníma postupne zo strany na stranu. Táto kamera je preto určená na presné snímanie menších objektov. Naopak kamera Intel RealSense D435 má väčší uhol snímania a celý obraz sníma naraz. Vhodnejšia je teda na snímanie väčšieho priestoru.

Intel RealSense D415 si môžete predobjednať za 149 dolárovRealSense D435 za 179 dolárov. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, no Intel kamery odosiela priamo zo svojho e-shopu aj k nám.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIntel

Komentáre k článku