Intel Performance Maximizer zjednoduší pretaktovanie procesorov

ZDROJ | Intel

Zvýšenie výkonz procesora pomocou pretaktovania je dnes relatívne jednoduchá činnosť, no podľa Intelu nie dostatočne jednoduchá pre väčšinu používateľov. Zmeniť to má nový nástroj Intel Performance Maximizer.

Nový nástroj Intel Performance Maximizer dokáže analyzovať hardvér v počítači a automaticky zvýšiť výkon procesora bez zásahu používateľa. Ide tak o priame pretaktovanie procesora bez nutnosti zmeny nastavení v BIOSe.

V tomto momente Intel Performance Maximizer podporuje iba šesť procesorov, konkrétne Intel Core i9-9900KF, Core i9-9900K, Core i7-9700KF, Core i7-9700K, Core i5-9600KF a Core i5-9600K. Zoznam podporovaných procesorov sa bude postupom času rozširovať, zrejme však iba o nové modely.

Pozrite siZNAČKY | Intel – spoločnosť, ktorá kraľuje moderným počítačom

Podobné nástroje ponúka aj ASUS, Gigabyte, alebo aj AMD pre svoje procesory Ryzen. Tieto automatické nástroje síce nedosahujú taký výkon, ako môže byť dosiahnutý pri manuálnom pretaktovaní, no predstavujú jednoduchú a bezpečnú cestu pre menej skúsených používateľov.

Ak vlastníte niektorý z podporovaných procesorov, Intel Performance Maximizer si môžete stiahnuť bezplatne zo stránok spoločnosti Intel.

ZdrojIntel

Komentáre k článku