Intel má nové SSD disky s kapacitou do 8 TB

Intel predstavil nové SSD disky, ktoré majú svoje určenie pre servery a dátové centrá. Intel SSD DC P4500 Series prichádzajú s viacerými novinkami.

Pozrite siIntel predstavil ôsmu generáciu Core H procesorov, GPU majú od AMD

Prvou novinkou v nových SSD od Intelu je to, že výrobca pri nich použil vysokokapacitnú 64-vrstvovú 3D NAND TLC flash pamäť, ktorej čipy majú kapacitu 64 GB. Ďalšou novinkou je podpora nového predĺženého formátu SSD disku, ktorý je vhodný pre rackové servery. Tento formát bol Intelom predstavený ešte minulý rok v lete a výrobca ho označil Ruler, pravítko.

ZDROJ | Intel

Vďaka EDSFF štandardu je možné dosiahnuť vyššiu kapacitu a hustotu úložnej kapacity v serveroch, pretože tieto SSD disky môžu zaberať väčšiu časť objemu servera a pritom jeden SSD má väčší objem ako 2.5″ disk. Dlhá verzia disku má rozmery 319 x 38 x 9,5 alebo 18 mm. Pri kratšiej verzii je to 111 x 32 x 5,9 mm. Tento nový formát SSD umožňuje podľa výrobcu efektívnejšie chladenie.

Pozrite siIntel Vaunt – smart okuliare, za ktoré sa nemusíte hanbiť

Disky DC P4510 sú momentálne dostupné v štandardnom 2,5″ U.2 formáte s rozhraním PCI Express NVMe 3.0 x4. Sekvenčná rýchlosť čítania je 2,85 až 3,2 GB/s a zápisu 1,1 až 3 GB/s. Výkon pri prístupe na náhodné pozície dosahuje pri čítaní 469 až 625 tisíc IO/s, pri zápise 72 až 139 tisíc IO/s.

ZDROJ | Intel

Pozrite siIntel Hades Canyon – miniatúrny počítač s výkonom pre VR

Tieto nové SSD majú spotrebu maximálne 10 W, pričom Intel avizuje, že koncom tohto polroka uvedie aj verzie s označením DC P4511 s nižšou, avšak zatiaľ bližšie nešpecifikovanou spotrebou. Tento model bude vo formáte M.2.

A aké sú kapacity noviniek? Tak to je na tom najzaujímavejšie, keďže možu byť 4 TB, alebo aj 8 TB. Ceny nových SSD diskov Intel však zatiaľ nezverejnil.

ZdrojIntel

Komentáre k článku