Intel Ghost Canyon – miniatúrna skrinka ponúka miesto pre plnohodnotnú grafiku

ZDROJ | Koolshare fórum

Spoločnosť Intel predstavila novú generáciu svojho miniatúrneho počítača NUC. Po modeli Hades Canyon prichádza Intel Ghost Canyon, do ktorého sa už tentokrát zmestí plnohodnotná hráčska grafická karta.

Počítačoví hráči, ktorí chcú mať k dispozícii ten najvýkonnejší hardvér, sa už budú môcť vyhnúť kúpe veľkých počítačových skriniek. Do novej generácie počítačov Intel NUC (Next Unit of Computing) sa už zmestí plnohodnotná grafická karta, ktorú doplnia procesory Intel Core série H až do modelu Core i9 s maximálnym taktom 5 GHz na jednom jadre.

Nový model je od svojich predchodcov o niečo otvorenejší a teda pripravenejší na budúce výmeny hardvéru. Podobne ako v klasickej počítačovej skrinke, aj v prípade tohto modelu si budú môcť ich majitelia neskôr vymeniť grafickú kartu, procesor, pamäte, úložisko a ponuku portov na zadnej strane.

ZDROJ | Koolshare fórum

Ghost Canyon má iba 5-litrový objem a rozmermi má blízko k malej hernej konzole. Podľa doteraz známych informácií by mal byť dokonca menší, ako pripravovaný Xbox Series X. Novinka od Intelu však bude pre hráčov v konečnom dôsledku nepochybne drahšia. Intel bude v základe predávať Ghost Canyon iba ako prázdnu škrupinu, do ktorej si hráči budú musieť doplniť vlastnú grafickú kartu, pamäte, úložiská a operačný systém.

ZDROJ | Koolshare fórum

Intel predstavil nový počítač iba čiastočne a tak si ešte na konkrétne varianty, cenu či dátum vydania budeme musieť ešte počkať. Objemný únik informácií v rámci diskusného fóra Koolshare nám však prezrádza, že Intel ponúkne Ghost Canyon v troch verziách s procesormi Intel Core i9-9980HK, Core i7-9750H a Core i5-9300H.

ZDROJ | Koolshare fórum

Viac informácií o novom počítači Ghost Canyon by mohla spoločnosť Intel poskytnúť verejnosti už tento týždeň v rámci výstavy CES 2020.

ZdrojThe Verge,Koolshare

Komentáre k článku