Intel Core i9 9. generácie pre notebooky dosiahnu 5 GHz frekvenciu!

ZDROJ | Intel

Intel dnes oficiálne predstavil nové procesory 9. generácie pre notebooky, ktoré zvládnu pracovať s frekvenciou až do 5 GHz. Tento extrém sme už pritom videli, pred rokom na jeseň. Vtedy Intel predstavil procesory 9. generácie pre stolové počítače, medzi ktorými sa objavil aj Intel Core i9-9900K s taktom 5 GHz.

Pozrite siIntel ide v USA vybudovať najvýkonnejší superpočítač na svete

Od dnes budú dostupné najvýkonnejšie procesory Intel Core i9 aj pre notebooky. Top model ponesie názov Intel Core i9-9980HK. Ponúkne 14 nm architektúru, 8 jadier a 16 threadov. Základná frekvencia bude mať 2,4 GHz, no v Thermal Velocity Booste môže vyskočiť až na 5 GHz. Vyrovnávacia Smart Cache pamäť má 16 MB.

ZDROJ | Intel

Notebookom s týmto procesorom nebudú robiť problém najnáročnejšie hry, ale ani aplikácie na strih videa či spracovanie fotografií. Stoje majú byť o tretinu výkonnejšie, no ako 3-ročné počítače. Potešiť má podpora Wi-Fi 6, vďaka ktorej má byť nielen on-line hranie plynulejšie. Tiež nemá chýbať podpora pre Optane H10 pamäte. Potešiť má aj podpora 128 GB pamäte RAM DDR4-2666.

ZDROJ | Intel

S týmto procesorom sa dočkáme najvýkonnejších hráčskych notebookov od Lenovo, Dellu či Razeru, alebo ASUSu. Nový procesor Core i9-9980HK bude dostupný od dnes u vybraných OEM partnerov. Samostatne sa kúpiť (zatiaľ) nebude dať.

ZdrojIntel

Komentáre k článku