Intel Computer Card – základ modulárneho PC budúcnosti

Intel na konferencii Computex ozrejmil niekoľko nových detailov o Intel Computer Card. Ide o mini-počítač, ktorý môže v budúcnosti poháňať takmer čokoľvek.

https://youtu.be/Wv8ETAA1_6Y

Na jednej z hlavných technologických udalostí roka, CES 2017, Intel svetu ukázal počítač s názvom Intel Computer Card, ktorý bol veľkosťou podobný kreditnej karte a spoločnosť si od neho veľa sľubovala. Až teraz sa však dozvedáme bližšie detaily.

Pred piatimi rokmi na trh priniesol americký Intel krabičku, ktorá poskytovala výkon bežných počítačov v tele s rozmermi 211 mm x 116 mm x 28 mm. Dnes tu máme Intel Computer Card, ktorý značne schudol, a to na veľkosť 94,5 mm x 55 mm x 5 mm.

ZDROJ | Intel

V tomto kompaktnom tele sa nachádza všetko potrebné na poháňanie modulárneho počítača či televízora. Po stránke procesorov budú na výber štyri alternatívy, a to Celeron N3450, Pentium 4200, Core M3-7Y30 a Core i5-7y57.

Prvé dva spomínané čipy budú ďalej disponovať 64 GB eMMC pamäte, zatiaľ čo viac spomínané modely až 128 GB SSD úložiskom. 4 GB je však maximom a zároveň aj minimom, ktoré budúci majiteľ dostane. Jednotlivé verzie sa potom nelíšia už ani po stránke konektivity. Každá má podporu 2×2 802.11ac Wi-Fi aj Bluetooth 4.2.

ZDROJ | Intel

Využitie bude stáť na šikovnosti výrobcov, ktorí budú špeciálne prispôsobenú elektroniku produkovať. Už teraz však vieme, že Foxconn plánuje mini-počítače, ktorým bude silu dodávať práve Intel Computer Card. LG vidí využitie v monitoroch, ktoré sa po vložení „kreditky“ premenia na all-in-one zostavy. Takéto riešenie bolo dokonca aj predvedené, a to na funkčnom prototype.

Intel zatiaľ nezverejnil cenu svojho modulu ani to, kedy sa začne predávať. Vieme ale, že bude podporovať Windows. Ak by sa však takýto nápad uchytil, v budúcnosti by sme mohli meniť svoje zariadenia oveľa zriedkavejšie, pričom by nám stačilo dokúpiť novú výpočtovú jednotku.

ZdrojIntel

Komentáre k článku