Integrované stereo: Denon DRA-800H spája klasiku s modernou

ZDROJ | Amazon

Japonský výrobca Denon má silnú pozíciu nielen v robustných AV prijímačoch pre multikanálové domáce kino, ale prakticky vo všetkých oblastiach Hi-Fi techniky. Kompaktné a integrované riešenia nie sú výnimkou, ako ukazuje aj nový DRA-800H.

Pozrite siDenon AVR-X2600H DAB  – favorit pre domáce kino

Potvrdzujú to aj dve včera ohlásené novinky z rady 600 Series – integrovaný zosilňovač PMA-600NE s Bluetooth konektivitou a CD prehrávač DCD-600NE. Nás však zaujal iný, nedávno predstavený kandidát na ocenenie v odborných magazínoch.

Prvý dvojkanálový prijímač s bezdrôtovým sieťovým streamingom Denon DRA-800H podporuje konektivitu HDMI 4K a s výkonom 100 wattov na kanál spoľahlivo ozvučí každú obytnú miestnosť.

ZDROJ | Denon

Bol vyvinutý pre Hi-Fi nadšencov preferujúcich klasické stereo, ale zároveň je pripravený aj na budúcnosť, lepšie povedané na súčasnosť, v ktorej dominujú digitálne audio súbory streamované v sieti. DRA-800H spája povestný výkon, presnosť a detailnosť zosilňovačov Denon, no pridáva k nim aj bezdrôtovú multiroom technológiu HEOS a možnosť pripojiť do zostavy aj váš televízor.

Prijímač má zabudovaný analógový tuner pre FM rádio, aj moderný tuner DAB+ pre digitálne rozhlasové vysielanie.

Pripojte, čo potrebujete

Nový stereo prijímač z dielne Denon sa dá bez problémov využiť ako ovládacie centrum rozsiahlej multimediálnej zostavy. S USB vstupom na prednom paneli, 5 HDMI vstupmi a 1 HDMI výstupom s podporou 4K HDMI ARC umožňuje pripojiť malú armádu zdrojových komponentov a užívať si môžete aj televízny zvuk cez pripojenie HDMI ARC (Audio Return Channel).

Všetky HDMI porty podporujú pokročilé video technológie – rozlíšenie 4K Ultra HD/ 60Hz, subvzorkovanie 4: 4: 4 Pure Color, High Dynamic Range (HDR10) a Hybrid Log-Gamma (HLG), 3D a pass through BT.2020 pre dokonalé farby, čistotu a kontrast obrazu. Dostupné je tiež spracovanie signálu pomocou HDCP 2.3 pre prehrávanie obsahu chráneného proti kopírovaniu.

Pozrite siDenon PMA-800NE: integrovaný zosilňovač s D/A prevodníkom za „babku“

Okrem toho je DRA-800H vybavený tromi digitálnymi a dvomi analógovými vstupmi a vstupom gramofónu (pre MM prenosku). Spokojní tak budú aj milovníci gramoplatní.

ZDROJ | Denon

Inovovaný dizajn koncového zosilňovača a predzosilňovača je optimalizovaný pre stereo posluch. Pri výkone 100 W na kanál do 8 ohmových reproduktorov dosahuje frekvenčnú odozvu 20 Hz až 20 kHz pri skreslení THD 0,08%. Zaistená je tak dostatočná priebojnosť a detailná reprodukcia v celom počuteľnom pásme. Ak ale fandíte razantnému rockovému prejavu, na výstup predzosilňovača môžete ešte pridať aktívny subwoofer.

Výstupy zosilňovača umožňujú pripojiť dva páry reproduktorov s prepínaním A/B, ale prostredníctvom výstupov predzosilňovača môže systém nezávisle ozvučiť aj druhú zónu hudbou z iného zdroja.

Špičková technológia pod kapotou

Vďaka najnovším technológiám disponuje DRA-800H silnou bezdrôtovou konektivitou, aj podporou spracovania hudby vo vysokom rozlíšení.

Hudobné online služby môžete streamovať cez Wi-Fi, alebo AirPlay 2, a cez Bluetooth dostanete do systému aj obľúbené skladby zo smartfónu, či iného mobilného zariadenia.

ZDROJ | Denon

Multi-roomová streamingová platforma HEOS sprístupní audio vo vysokom rozlíšení a vďaka hudobným službám Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Music a TuneIn Internet Radio, ako aj streamovaniu v sieti UPnP (Universal Plug and Play) získate neohraničené hudobné knižnice.

Pozrite siMarantz M-CR612: prichádza inovácia populárneho all-in-one systému

DRA-800H využíva viaceré konštrukčné prvky zosilňovačov Denon, vrátane novej obvodovej topológie výkonového zosilňovača pre ľavý a pravý kanál, sekcie predzosilňovača s dvojitým diferenciálnym obvodom D/A prevodníkov (2 D/A prevodníky na kanál) a zákazníckymi kondenzátormi a rezistormi Denon.

Výkonné 32-bitové D/A prevodníky AKM AK4458 spracujú aj s bezstratové zvukové súbory HD audio a prijímač ich dokáže prehrávať nielen po sieti, ale aj z pamäťového média pripojeného na USB port na čelnom paneli. Spracuje digitálny zvuk v HD formátoch FLAC, WAV, ALAC so vzorkovaním až 192kHz / 24bit a takisto súbory DSD 2,8 / 5,6MHz.

Pokročilé funkcie neminuli ani ovládanie prístroja. Prijímač môžete ovládať pomocou priloženého diaľkového ovládača, aj  ovládačom väčšiny Smart TV vďaka funkcii HDMI-CEC, ale prekvapením je ovládanie hlasom. Revolučné možnosti prináša kompatibilita s hlasovými asistentami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Pri voľbe vstupov, preskakovaní skladieb, alebo nastavovaní hlasitosti už žiadny diaľkový ovládač potrebovať nebudete. Stačí prikázať.

V DRA-800H zdvihol Denon latku vybavenosti integrovaných stereo systémov poriadne vysoko. Vzhľadom na výbavu a variabilitu pripojiteľných multimediálnych zariadení má novinka všetky predpoklady stať sa v závere leta trhovým magnetom. K tomu prispeje aj odporúčaná cena 649 EUR. DRA-800H je už dostupný aj na našom trhu v čiernom a striebornom prevedení.

ZdrojBIS audio

Komentáre k článku