Instax Square SQ6 je prvý analógový instantný foťák Fujifilmu

Retro je in, tomu sa nevyhneme. Fujifilm to dobre vie, veď v jeho portfóliu je niekoľko modelov s retro vzhľadom. Fotoaparát Fujifilm Instax Square SQ6 je ale úplné retro, je totiž plne analógový.

Pozrite siFujifilm instax SQUARE SQ10 – prvý instantný foťák s pamäťou

ZDROJ | Fujifilm

Fujifilm Instax Square SQ6 je prvým novodobým analógovým instantným fotoaparátom výrobcu, ktorý do 21. storočia prináša pocit z minulého storočia. Kedysi veľmi populárne Polaroidy boli obľúbené hlavne pre rýchlosť fotenia, resp. vyvolania fotografií. Po odfotení boli viditeľné ani nie za minútu.

https://www.youtube.com/watch?v=y3TTHOM1bhc

Analógová klasika je plne automatická (na rozdiel od hybridného SQ10). Fujifilm Instax Square SQ6 si sám meria expozíciu aj ostrenie. Zaujímavosťou je Selfie režim, v ktorom fotoaparát ešte dodatočne upraví nastavenia. Navyše má nový Fuji tri režimy – Double Exposure (dva zábery na jednej fotke), Macro (od 30 cm) a Landscape.

ZDROJ | Fujifilm

Prekvapením sú aj tri farebné režimy blesku – oranžový, fialový a zelený. Podľa konkrétnej farby sa následne zmení aj vyváženie bielej na výslednej nočnej fotke.

ZDROJ | Fujifilm

Fujifilm Instax Square SQ6 má dokonca aj maticu pre statív. Novinkou je aj čierny papier, presnejšie papier s čiernym okrajom. Fotografie majú pritom rozmer 62 x 62 mm, fotopapier je o pár milimetrov väčší z každej strany.

ZDROJ | Fujifilm

V predaji budú tri farebné verzie – perleťová biela, zlatá a tmavo sivá. Predávať sa bude zatiaľ iba v Severnej Amerike s cenou okolo 130 USD, resp. 160 CAD.

ZDROJ | Fujifilm

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku