Instax Square SQ6 je prvý analógový instantný foťák Fujifilmu

Retro je in, tomu sa nevyhneme. Fujifilm to dobre vie, veď v jeho portfóliu je niekoľko modelov s retro vzhľadom. Fotoaparát Fujifilm Instax Square SQ6 je ale úplné retro, je totiž plne analógový.

Pozrite siFujifilm instax SQUARE SQ10 – prvý instantný foťák s pamäťou

ZDROJ | Fujifilm

Fujifilm Instax Square SQ6 je prvým novodobým analógovým instantným fotoaparátom výrobcu, ktorý do 21. storočia prináša pocit z minulého storočia. Kedysi veľmi populárne Polaroidy boli obľúbené hlavne pre rýchlosť fotenia, resp. vyvolania fotografií. Po odfotení boli viditeľné ani nie za minútu.

Analógová klasika je plne automatická (na rozdiel od hybridného SQ10). Fujifilm Instax Square SQ6 si sám meria expozíciu aj ostrenie. Zaujímavosťou je Selfie režim, v ktorom fotoaparát ešte dodatočne upraví nastavenia. Navyše má nový Fuji tri režimy – Double Exposure (dva zábery na jednej fotke), Macro (od 30 cm) a Landscape.

ZDROJ | Fujifilm

Prekvapením sú aj tri farebné režimy blesku – oranžový, fialový a zelený. Podľa konkrétnej farby sa následne zmení aj vyváženie bielej na výslednej nočnej fotke.

ZDROJ | Fujifilm

Fujifilm Instax Square SQ6 má dokonca aj maticu pre statív. Novinkou je aj čierny papier, presnejšie papier s čiernym okrajom. Fotografie majú pritom rozmer 62 x 62 mm, fotopapier je o pár milimetrov väčší z každej strany.

ZDROJ | Fujifilm

V predaji budú tri farebné verzie – perleťová biela, zlatá a tmavo sivá. Predávať sa bude zatiaľ iba v Severnej Amerike s cenou okolo 130 USD, resp. 160 CAD.

ZDROJ | Fujifilm

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku