Instagram spúšťa Live Rooms, živé vysielanie pre štyroch účastníkov

ZDROJ | Instagram

Živé vysielania v aplikácii Instagram už nebudú obmedzené iba na dvoch účastníkov. Takzvané Live Rooms pre štyroch účastníkov môžu poslúžiť nielen pri rozhovoroch s priateľmi, ale aj na organizáciu online konferencií a rozhovorov.

Instagram vylepšuje funkciu živého vysielania a pod názvom Live Rooms ju pretvára na nástroj pre organizáciu interaktívnych online stretnutí. Okrem zdvojnásobenia maximálneho počtu účastníkov ponúknu živé miestnosti aj možnosť organizácie finančnej zbierky a priamych online nákupov. Diváci v nich navyše môžu odmeniť obľúbených hostiteľov živého vysielania virtuálnymi odznakmi zakúpenými za reálne peniaze.

ZDROJ | Instagram

Live Rooms sa spúšťajú rovnako, ako klasické živé vysielanie. Posunutím obrazovky doľava si stačí vybrať možnosť „Naživo“, vysielanie pomenovať a po klepnutí na ikonu živých miestností do vysielania pozvať hostí. Vysielanie je možné spustiť aj vo dvojici a hostí pozývať do vysielania postupne.

ZDROJ | Instagram

Instagram plánuje do živých miestností implementovať aj rozšírené ovládanie vysielania pre moderátorov či zvukové funkcie, ktorých sa máme dočkať v najbližších mesiacoch. V istom bode sa tieto živé miestnosti môžu začať podobať na aplikáciu Clubhouse, ktorá zažila začiatkom tohto roka obrovský „boom“.

Pozrite siOtvorte si doma portál na Mars pomocou AR, stretnete tam aj Persyho

Vlastný priestor pre organizáciu online rozhovorov a konferencií už verejne testuje aj sociálna sieť Twitter. Funkcia Spaces je aktuálne vo fáze verejného beta testovania, kde spoločnosť pravidelne vo vlnách pozýva nových používateľov. Plošne by ju mal Twitter sprístupniť v najbližších mesiacoch.

ZdrojInstagram

Komentáre k článku