Instagram čelí obvineniu, že zneužil biometrické dáta používateľov

ZDROJ | gizmodo.com

Populárna sociálna sieť patriaca pod Facebook, Instagram, vraj zbierala biometrické dáta používateľov. Ide tak o ďalšie zo série obvinení, ktorým Facebook čelí.

Informáciu o zneužívaní biometrických dát Instagramom priniesol portál Bloomberg. Facebook už v minulom mesiaci navrhol v mimosúdnom vyrovnaní 650 miliónov dolárov v spore o využívaní dát z foto nástroja na Facebooku. Najnovšie obvinenie hovorí o zbieraní, ukladaní a zisku z biometrických dát viac ako 100 miliónov používateľov Instagramu bez ich súhlasu alebo vedomia.

ZDROJ | pixabay.com

Pozrite siGoogle si vaše biometrické údaje cení na 5 dolárov

Hovorkyňa spoločnosti Facebook, Stephanie Otway, takéto obvinenia za spoločnosť Facebook odmieta. V prípade, že sa takéto obvinenie potvrdí, spoločnosť by musela zaplatiť 1 000 dolárov za jedno narušenie prípadne 5 000 dolárov ak sa potvrdí, že Instagram túto funkciu využíval zámerne.

Senzory na rozpoznávanie tváre, ktoré pracujú s biometriou môžu zasahovať do súkromia používateľov, pred čím varuje aj Európska komisia. Momentálne je obžaloba podaná na kalifornskom súde a čaká sa na ďalší postup. Pre Facebook však ide o ďalšie zo série početných obvinení, ktoré sa týkajú zasahovania do súkromia používateľov tejto najpopulárnejšej sociálnej sieti.

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku