Insta360 Pro – Street View zábery už môže robiť každý, lacné to ale nebude

ZDROJ | Insta360

Čínsky výrobca kamier Insta360 predstavil sférickú kameru Insta360 Pro, ktorá ako prvá na svete spĺňa certifikáciu „Street View Auto Ready“. Otázkou stále zostáva, kto si ju kúpi.

Insta360 Pro je kamera podobná fotoaparátom, ktoré Google montuje na svoje autá pre službu Street View. Aj Insta360 Pro je určený na prichytenie na strechu auta, aby mohol automaticky vytvárať 360-stupňové zábery ulíc počas jazdy.

Pozrite siNavštívte so Street View Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Zábery, ktoré vytvára v rozlíšení 8K, sa následne prenesú do aplikácie Camera Control, ktorá je dostupná pre Android, iOS, Windows a macOS. Insta360 Pro je možné samozrejme použiť aj bez pripevnenia na auto a vytvárať s ním spomalené zábery pri 120 fps. Batéria s kapacitou 5 000 mAh má údajne vydržať 75 minút natáčania.

https://youtu.be/_wjl6nFSU14

Ak sa vám pri predchádzajúcom odstavci už otvárala peňaženka, možno vás schladí cenovka 3 500 dolárov. Spoločnosť Insta360 chce v spolupráci s Google poskytnúť 50 fotoaparátov Pro skrz nejaký lízing, no podmienky získania ani bližšie detaily zatiaľ známe nie sú.

Pozrite siGoPro Fusion – nová nezvyčajná 360° VR kamera

Ďalšie zariadenia s touto certifikáciou budú pribúdať postupne a ich cena zrejme bude klesať. Dnes už sú v predaji zariadenia, ktoré sú súčasťou príbuzných programov Street View Mobile, VR či Workflow. Sem patrí napríklad Samsung Gear 360 či LG 360 Cam. Menej náročný používatelia môžu vytvárať a nahrávať svoje sférické zábery do služby Google Maps pomocou aplikácie Street View pre Android či iOS.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojInsta360

Komentáre k článku