Insta360 Nano S – 360-stupňová 4K UHD kamera pre iPhone

ZDROJ | Insta360

Fotoaparáty a kamery na tvorbu 360-stupňových záberov sú čoraz kvalitnejšie a to platí aj v prípade novej kamery Insta360 Nano S, ktorá dokáže vytvárať sférické 4K UHD zábery.

https://youtu.be/BQfJbHblqiY

Insta360 Nano S nadväzuje na staršie príslušenstvo, pomocou ktorého majitelia iPhonov mohli vytvárať 360-stupňové zábery v rozlíšení 3K. Teraz na trh prichádza vylepšená verzia s prívlastkom „S“, ktorá dokáže natáčať sférické video v rozlíšení 4K UHD a zachytávať fotografie v rozlíšení 20 megapixelov.

ZDROJ | Insta360

Nová verzia má rovnaké rozmery, ako predchádzajúca kamera Nano, takže je kompatibilná s rovnakým príslušenstvom. Zovňajšok sa zmenil iba tým, že do ponuky pribudla verzia v čiernej farbe. Okrem vylepšeného rozlíšenia nastali zmeny aj v softvéri, konkrétne v mobilnej aplikácii.

Pozrite siGoogle predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180

Tá teraz umožňuje vytvárať videá, v ktorých sú poskladané dve až tri zábery z rôznych uhlov. Takéto video je následne jednoduchšie na sledovanie a zdieľanie na stránkach, ktoré nepodporujú prehrávanie 360-stupňových videí.

ZDROJ | Insta360

Súčasťou aplikácie je tiež možnosť 360-stupňového videohovoru, v ktorom si prijímateľ môže slobodne obzerať celý sférický záber volajúceho. Pre jednoduchšie natáčanie a videohovory je súčasťou balenia kamery aj skladací stojan. Ak pri zachytávaní záberov nebudete mať pri sebe stojan, záber za vás vyrovná gyroskopická stabilizácia obrazu, ktorá je súčasťou Nano S.

ZDROJ | Insta360

Insta360 Nano S je už aktuálne v predaji za 279 €, pričom oficiálny obchod Insta360 zasiela produkty aj na Slovensko. V predaji je stále aj staršia verzia Insta360 Nano a to za 239 €. Pre majiteľov telefónov so systémom Android je vhodná kamera Insta360 Air.

ZdrojInsta360

Komentáre k článku