Insta360 GO – silný konkurent pre GoPro má veľkosť bežného USB kľúča

ZDROJ | Insta360

Spoločnosť Insta360, ktorá sa doteraz sústredila najmä na 360° kamery, predstavila priameho konkurenta pre GoPro. Populárnu športovú kameru prekonáva už na prvý pohľad minimálne rozmermi.

Pripnúť si športovú kameru na oblečenie, prilbu alebo čelo nie je žiaden problém. Väčšina z nich vám však bude kvôli rozmerom a hmotnosti pri mnohých aktivitách prekážať. To však neplatí pre novú kameru Insta360 GO, ktorá má veľkosť 49,4 x 21,4 x 14,85 milimetrov a hmotnosť 18,3 gramu.

Kameru si tak môžete pripnúť prakticky kdekoľvek a po spustení nahrávania na ňu okamžite zabudnúť. Tu sa však jej výhody nekončia. Spoločnosť do kamery zabudovala takzvanú FlowState stabilizáciu, ktorá sa má postarať o videá bez otrasov aj pri tých najdrsnejších aktivitách.

Pozrite siZero Motorcycles – motorky, ktoré sú šetrné k našej klíme

Keď nahrávanie zastavíte, z kamery nedostanete iba surový materiál, do hry totiž v tom momente nastupuje umelá inteligencia. Tá dokáže rozpoznať objekty a tváre, aby pre vás mohla v rámci funkcie FlashCut automaticky zostrihať tie najzaujímavejšie zábery do jedného videa.

ZDROJ | Insta360

Ak teda nechcete, nemusíte sa starať ani o postprodukciu videa. Sprievodná mobilná aplikácia vám však samozrejme poskytne aj pomerne prepracovaný editor videí, v ktorom napríklad môžete vytvoriť aj špirálovitý záber bez toho, aby sa musela kamera skutočne fyzicky pri nahrávaní otáčať.

ZDROJ | Insta360

Kamera sa mimochodom dokáže pripojiť k smartfónom s operačným systémom iOS alebo Android cez nabíjací obal, ktorý sa vám bez problémov zmestí aj do vrecka. Samotná kamera ponúka odolnosť voči dažďu a krátkemu ponoreniu a na jedno nabitie (aj s obalom) vydrží zhruba hodinu. V prepočte tak za deň môžete vytvoriť 200 videí s priemernou dĺžkou 18 sekúnd.

ZDROJ | Insta360

Insta360 GO nahráva video v rozlíšení 3 040 x 3 040 pixelov, aby ste si následne v aplikácii mohli vybrať, či ho chcete exportovať v pomere strán 1:1, 16:9 alebo 9:16. Okrem štandardných záberov kamera zvláda aj časozber a spomalené zábery nahrávané pri 100 snímkach za sekundu.

ZDROJ | Insta360

Novinka je už v predaji aj cez oficiálnu webovú stránku výrobcu za 229,99 eur.

ZdrojInsta360

Komentáre k článku