Inovačné centrum Innohub od 365.bank pomôže rozvoju technológií

V najbližších týždňoch spustí 365.bank Innohub, ktoré bude slúžiť na rozvoj a podporu technológií, inovácií, no najmä zákazníkom. Tí budú mať prístup k najmodernejším službám, teraz i neskôr v budúcnosti. O čo presne ide?

Cieľom Innohub je vylepšiť digitálnu platformu banky a sprístupniť lepšie služby tretím stranám. Partnermi pre cloudové služby sa stávajú spoločnosti Backbase a Mambu. Postarajú sa o bankový frontend a backend, Amazon Web Services bude poskytovať cloudovú platformu.

Pozrite si365.bank spúšťa podporu pre Garmin Pay a Fitbit Pay

Inovačné centrum 365.innohub prinesie banke nielen nové technologické pokrytie, ale i zákaznícke zázemie, ktoré bude schopné efektívne reagovať na inovácie v digitálnom bankovníctve, IT bezpečnosti, no najmä na rastúce potreby klientov.

Súčasťou projektu bude interný vývojový tím, 365.bank tak otvára dvere pre viacero odborných pozícií.

365.bank bude využívať technológie digitálneho predaja a digitálneho bankovníctva v rámci infraštruktúry Backbase Engagement Banking. Zároveň bude aj na platforme Backbase-as-a-Service.

ZDROJ | Pixabay

„V rámci našej bankovej skupiny pokračujeme v jej strategickej transformácii. V dobe digitalizácie sa banky stávajú do určitej miery IT spoločnosťami a potrebujú flexibilnejšie reagovať na meniace sa trendy. Okrem technológií je však dôležitý aj používateľský zážitok klienta, preto zakladáme 365.innohub, ktorým zastrešíme všetky tieto dôležité oblasti do jedného ekosystému. V rámci neho hľadáme aj expertov, ktorí vytvoria špičkový interný tím s cieľom prinášať nové idey a realizovať ich v praxi,“ povedal CEO 365.bank Andrej Zaťko.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku