Iniciatíva Želáme Slovensku na zdravie ponúka pomoc s organizáciou očkovania

ZDROJ | Želáme Slovensku na zdravie

Iniciatíva Želáme Slovensku na zdravie ponúka dobrovoľnícku pomoc s komunikáciou a propagáciou očkovania, ako aj s jeho ľudským a produkčným zabezpečením v teréne. Dobrovoľnícku pomoc môžu nemocniciam, samosprávam a štátu ponúknuť jednotlivci, aj celé organizácie.

S výnimkou krátkeho obdobia počas leta je už takmer rok organizácia kultúrnych podujatí kvôli protipandemickým opatreniam zakázaná. Nádejou pre zmenu tejto situácie je aktuálny príchod vakcín, ktoré by mohli v priebehu tohto roka vrátiť život a samotnú kultúru ako takú do starých koľají. Kultúre asociácie a organizátori kultúrnych podujatí, ktorí od marca 2020 žiadali od vlády pomoc, teraz naopak svoju pomoc ponúkajú.

Organizácie a spoločnosti zapojené do iniciatívy Želáme Slovensku na zdravie ponúkajú v procese vakcinácie svoje skúsenosti s propagáciou, komunikáciou s verejnosťou, logistikou a ľudským a produkčným zabezpečením nemocniciam, štátnym orgánom a samosprávam, ako aj ďalším záujemcom, ktorí môžu o pomoc požiadať cez webový formulár.

Pozrite siMapy Google začnú zobrazovať očkovacie centrá, zatiaľ však iba v USA

Iniciatíva je pritom otvorená verejnosti a pripojiť sa k nej môžu aj ďalšie organizácie i jednotlivci. Primárne budú do procesu pomoci zapojené organizácie so skúsenosťami z vyššie spomínaných oblastí. Jednotlivci môžu iniciatívu podporiť jej zdieľaním na sociálnych sieťach, prípadne sa o potrebe individuálnej pomoci nechať informovať prostredníctvom newslettra.

ZDROJ | Želáme Slovensku na zdravie

Iniciatíva už v tejto chvíli združuje organizácie z celého Slovenska, pomoc tak bude záujemcom poskytovaná v rámci všetkých regiónov. Zapojené organizácie sú navyše okrem dobrovoľníckej pomoci pripravené dohliadnuť aj na financovanie zložitejších úloh. V prípade potreby budovania dočasných očkovacích centier tak dokážu napríklad zabezpečiť stavby a materiály za rovnaké ceny, aké zvyčajne dohadujú pre kultúrne podujatia.

ZDROJ | Želáme Slovensku na zdravie

K iniciatíve sa v čase prípravy tohto článku pripojilo už viac ako tridsať organizácií vrátane dvoch najväčších hudobných festivalov na Slovensku – Grape Festival a Pohoda Festival, ktorý stojí aj za tvorbou samotného webového portálu iniciatívy zelameslovenskunazdravie.sk.

ZdrojŽeláme Slovensku na zdravie

Komentáre k článku