INFOBAR xv – retro smartfón a obmedzeným Androidom

Japonský telefón INFOBAR xv síce nedisponuje mnohými funkciami, no má zaujímavý dizajn a navyše funguje na obmedzenej verzii Androidu.

https://youtu.be/9PD5c6k87cI

Na jeseň tohto roka uplynie 15. výročie, odkedy sa na (japonskom) trhu objavil telefón INFOBAR. INFOBAR xv je tretím pokračovateľom série a zároveň aj dizajnovo najvydarenejším. Niet divu, že tomu tak je. Veď INFOBAR 2 bol na trh uvedený ešte v roku 2007.

Aktualizovaný model dostal okrem iného neviditeľné rámiky aj modernejší vzhľad tlačidiel. Samotný displej má 3,1 palca a WVGA (480 x 800 px) rozlíšenie. Zobrazovacou technológiou je LCD. Telefón je okrem toho spolu s displejom „nafúknutý“, čím by sa mal lepšie držať v ruke. S tým by ale problém nemal byť aj tak. S rozmermi 48 x 138 x 14 milimetrov sa totiž jedná skôr o trpaslíka v dnešnom svete.

ZDROJ | au Design Project

Vnútri sa nachádza bližšie nešpecifikovaný procesor, ktorý bude poháňať operačný systém Android. Ten je ale obmedzený na minimum, a tak je v telefóne predinštalovaná len populárna japonská komunikačná platforma LINE a + message. Používateľ navyše nemôže inštalovať ďalšie aplikácie z Google Play Store.

Zadná strana hostí 8 Mpx kameru, ktorej bude pomáhať LED dióda. Zatiaľ neznáma vnútorná pamäť sa bude dať rozšíriť pomocou microSDHC karty. Batéria má 1 500 mAh a telefónu nechýba ani podpora LTE a Wi-Fi. INFOBAR xv bude mať údajne aj akéhosi hlasového asistenta.

ZDROJ | au Design Project

Cena zatiaľ oznámená nebola, no zariadenie sa bude predávať len na domácom, japonskom, trhu.

Zdrojau Design Project

Komentáre k článku