Inboard Glider je prvá kolobežka s výmennými batériami

Spoločnosť Inboard Technology, ktorá pred pár rokmi predstavila prvý motorizovaný skateboard s elektromotormi v kolesách najnovšie predstavuje prvú elektrickú kolobežku s výmennými batériami. Novinka má zaujať nielen bežných spotrebiteľov, ale aj firmy ako Uber, Lift a ďalšie, ktoré spúšťajú prenájom podobných dopravných prostriedkov na vybraných trhoch.

ZDROJ | Inboard Technology

Inboard Glider je na prvý pohľad obyčajná kolobežka, akých vidieť aj na našom trhu niekoľko. Výrobca však tvrdí, že ju navrhol od nuly. Glider má byť múdrejšia kolobežka. Samozrejme, elektrická.

ZDROJ | Inboard Technology

Nové majú byť nadrozmerné kolieska. Čo to znamená v skutočnosti ale nie je známe, výrobca ich veľkosť nikde neuvádza. Brzdiť má byť možné mechanickou prednou brzdou s rekuperáciou. Pre lepšie prenášanie či uskladnenie je predná časť sklápateľná. Kĺb pritom nie je vidieť, je ukrytý v rúre.

Zaujímavosťou je aj LED osvetlenie vpredu, v platforme kolobežky, ale aj vzadu, aby vás bolo vidieť.

ZDROJ | Inboard Technology

O pohon sa stará až 750W elektromotor v zadnom koliesku. Celá zadná časť je odpružená pre pohodlnejšiu jazdu. Predná časť ale prekvapivo nie.

ZDROJ | Inboard Technology

Rozdielom oproti ostatným konkurentom je určite aj fakt, že Inboard chystá kolobežke updatovať firmvér, aby bola aj o niekoľko mesiacov či rokov v čo najlepšej softvérovej kondícii.

ZDROJ | Inboard Technology

Kolobežka by sa mala na trh dostať začiatkom budúceho roka. Cena 1 299 dolárov ale neznie veľmi priaznivo, keďže o kolobežke toho zatiaľ veľa nevieme. Napríklad vieme iba o dojazde – cca 20 km a maximálnej rýchlosti – 32 km/h. O kapacite batérií a ich možnosti výmeny ale nič. Taktiež nie je známa hmotnosť samotnej kolobežky, jej rozmery a ani nosnosť.

ZDROJ | Inboard Technology

ZdrojInboard Technology

Komentáre k článku