Imgur – nevyčerpateľná studňa zábavy, do ktorej môžete prispieť aj vy

ZDROJ | Imgur, Inc.

Dnešný deň je už tradične plný žartov a smiechu a tomu odpovedá aj aplikácia, na ktorú sa dnes pozrieme. Imgur vám ponúkne zdanlivo nekonečnú zásobu vtipných obrázkov a GIF animácií, ale aj zaujímavý, poučný a motivačný obsah.

Imgur pôvodne vznikol ako obrázková hostingová služba pre komunitný portál Reddit a aj keď tento účel plní dodnes, v podstate si už žije svojim vlastným životom so svojou vlastnou komunitou. Aj vďaka tomu dnes ide celosvetovo o 59. najpopulárnejšiu stránku na internete. Tak populárny web samozrejme musí mať aj svoju vlastnú aplikáciu pre iOS a Android.

Aplikácia Imgur vás pri prvom spustení privíta prihlasovacou, resp. registračnou obrazovkou a ponukou oblastí, ktoré by vás mohli zaujímať. Tlačidlom follow si oblasti pridáte do profilu a aplikácia vám bude obsah z týchto oblastí ponúkať na hlavnej obrazovke v sekcii Feed. Na rovnakej úrovni je sekcia Most Viral, kde samozrejme nájdete aktuálne najpopulárnejší obsah.

Na tejto obrazovke si taktiež môžete všimnúť tlačidlo „+“, ktoré vám umožní nahrať na Imgur vlastné obrázky, súbory a GIF animácie, no zároveň slúži aj na tvorbu vlastných meme obrázkov a reakčných animácií s vlastným textom. Vlastný obsah môžete z aplikácie zdieľať napríklad do četovacích aplikácií alebo SMS správy.

Sekcia s ikonou televízie obsahuje zbierky GIF animácií s rovnakou tematikou, ktoré sa za sebou prehrávajú automaticky. Bez dotyku tak môžete napríklad sledovať zbierku najvtipnejších animácií so zvieratami, alebo zbierku najzaujímavejších animácií o prírode a podobne.

Vtipný obsah je len polovicou úspechu, tú druhú polovicu tvorí komunita. Pod každým príspevkom sa nachádzajú komentáre, ktoré niekedy svojou vtipnosťou dokážu prekonať aj samotný príspevok. Komunita o kvalite obsahu, ako aj komentárov, rozhoduje pomocou šípky nahor a nadol, takže sa do popredia vždy dostane ten najlepší obsah a najlepšie komentáre.

Imgur patrí spolu s portálom Reddit medzi najlepšie zdroje zábavy a keďže obe portály ponúkajú na hlavné mobilné platformy svoje aplikácie celkom bezplatne, po ich nainštalovaní sa nudiť rozhodne nebudete.

Imgur – Meme & GIF Maker84%

Veľkosť:
128.9 MB
Platforma:
iOS 10.2 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Imgur sa radí medzi najpopulárnejšie portály na svete a zároveň najväčšie zdroje vtipných obrázkov a GIF animácií. Vďaka mobilnej aplikácii a aktívnej komunite sa s Imgur rozhodne nudiť nebudete.

Komentáre k článku