IMAX má vlastné kino s virtuálnou realitou

VR je naďalej rozširujúci sa trend a firma IMAX sa tiež rozhodla prispieť svojim počinom. Vytvorili unikátne kino s virtuálnou realitou.

Firmu IMAX hádam nemusíme predstavovať. Priniesla nám do kín nový zážitok zo širokého kvalitného obrazu. V Los Angeles otvorili IMAX VR Experience Centre.

https://www.youtube.com/watch?v=WlfnEuDrh4U

Pozrite siKortex – VR, ktoré vám uľahčí spánok a zníži stres

V kinosále nájdete 14 VR miest, z ktorých každé disponuje HTC Vive VR alebo StarVR headsetmi. Čo sa týka titulov, môžete si vychutnať širokú ponuku titulov, medzi ktorými nájdete napríklad Star Wars: Trials on Tatooine alebo John Wick Chronicles.

Chystáte sa do Kalifornie a chceli by ste si takýto zážitok vyskúšať? Cena lístku začína na 7 dolároch, no môžete si zakúpiť aj tzv. VR Sampler za 25, ktorý vám poskytne približne 30 minutový zážitok z rôznych Steam titulov.

Ide skôr o hry než interaktívne ukážky, takže každý návštevník kina bude mať trochu odlišný zážitok. Kvalita obrazu by mala byť samozrejme vyššia, no stále to nie je to pravé orechové.

Pozrite siSony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

Veríme, že Google skutočne pracuje na sľubovanom VR zariadení s kino-kvalitou. IMAX spravil zaujímavý krok vpred k VR technológii. Okrem otvorenia centra, investoval aj 50 miliónov dolárov na podporu produkcie VR zážitkov.

Do budúcna by sa v týchto VR kinách nemuseli hrať iba tieto krátke VR hry ale aj pozerať filmy. V marci IMAX chystá svoju kombináciu VR a filmu a to konkrétne na sci-fi hororovom filme Life. V júli sa má v týchto centrách objaviť zaujímavá hra Archangel. Koncom roku sa chystá očakávaný multiplayerový zážitok Star Trek: Bridge Crew. Obyvatelia Kalifornie sa tak majú skutočne na čo tešiť.

Tieto centrá sa majú do konca roku rozšíriť do Číny, Anglicka, New Yorku a ešte raz do Kalifornie.

Veríme, že sa časom väčšie VR zastúpenie dostane aj k nám na Slovensko a že tento trend nebude iba krátkodobým módnym výstrelkom.

https://www.youtube.com/watch?v=LeLsJfGmY_Y

Pozrite siVo VR Sense budete v hre ako v 4DX kine, chýbať nebude ani vôňa

 

ZdrojVerge,IMAX

Komentáre k článku