Ikonický Fiat 600 Giardinetta z roku 1966 sa vracia ako elektromobil

ZDROJ | ICON 4x4

Retro autá sa stali posledné mesiace populárne ako elektromobily. Výnimkou nie je ani klasika z roku 1966 – Fiat 600 Giardinetta.

Peugeot E-LegendJaguar E-Type či Kalašnikov CV-1. To je iba pár príkladov retro vozidiel, ktoré majú za cieľ priniesť na trh retro elektromobil. V rámci projektu pre konkrétneho klienta tak vznikla aj táto retro klasika – Fiat 600 Giardinetta.

Na prerobení tohto legendárneho autíčka na elektromobil sa podieľala firma ICON 4×4 a Stealth EV. Oficiálny názov elektrickej verzie je Fiat Giardinetta EV Derelict a po dizajnovej stránke si vozidlo ponechalo pôvodný vzhľad ako vyše 50-ročná klasika.

https://www.youtube.com/watch?v=yI1pLvyDtI4

Pozrite siPeugeot E-Legend – koncept elektromobilu, ktorý má štýl

Vo vnútri nájdeme nádhernú červenú kožu, ktorá dodáva Fiatu ešte väčší nádych nostalgie. V kombinácii s modrou palubovou doskou vyzerá Fiat perfektne aj z vnútra.

Fiat pod kapotou ukrýva šesť Tesla batérií, dve v prednej časti a štyri v zadnej časti auta. Výhodou je, že napriek objemným batériám ostali Fiatu štyri miesta na sedenie.

Fiat Giardinetta EV Derelict dosahuje výkon 80 koní a dojazd na jedno nabitie je pod 200 kilometrov. Pri jazde po meste by malo vozidlo zvládnuť prejazdiť aj viac ako 200 kilometrov.

Napriek tomu, že elektrická verzia tohto vozidla vyzerá parádne, autu chýba klimatizácia a vo vnútri nájdeme iba ohrievač. Vďaka absencii klimatizácie sa tak budete v tomto Fiate cítiť skutočne ako v roku 1966. Vo vnútri nájdeme Bluetooth audio systém so zabudovanými reproduktormi od firmy Focal.

ZDROJ | ICON 4×4

Pozrite siFiat Chrysler uvedie do roku 2022 viac ako 30 elektrifikovaných modelov

Napriek tomu firma ICON do Fiatu zapracovala nové prvky ako napríklad nové tesnenie a odhlučnenie. Fiat Giardinetta EV Derelict bol vytvorený iba ako projekt elektromobilu pre konkrétneho klienta, takže reálne sa ho (žiaľ) asi nedočkáme. Čo na takéto znovuzrodenie klasiky v podobe elektromobilu poviete? Kúpili by ste si takéto vozidlo, alebo vás skôr zaujímajú moderné elektromobily s najnovšími technológiami?

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku