IKEA vytvorila v spolupráci s ROG nové doplnky pre hráčov

ZDROJ | IKEA

Spolupráca nábytkového giganta IKEA so spoločnosťou ASUS, resp. jej hernou divíziou ROG, prináša už aj svoje prvé ovocie. Na čínsky trh sa už dostali prvé doplnky pre hráčov, ktoré sa svojim dizajnom i cenou značne vymykajú zo štandardov, na aké sme zvyknutí. Nechýba medzi nimi ani drevená ruka.

Ak by ste si mali predstaviť kreslo, stôl alebo držiak na príslušenstvo pre hráčov, zrejme by v ňom nechýbali výrazné farby a možno ani RGB podsvietenie. IKEA sa však pri návrhu vlastných herných doplnkov rozhodla vydať úplne iným smerom a aj keď pri jeho tvorbe spolupracovala s hernou divíziou Republic of Gamers spoločnosti ASUS, výsledok je typický „ikeácky“ výtvor.

Spoločnosť delí nové herné doplnky do šiestich produktových sérií: HUVUDSPELARE, UTESPELARE, MATCHSPEL, GRUPPSPEL, UPPSPEL a LÅNESPELARE. V úzkej spolupráci s ROG bola vytvorená práve predposledná séria UPPSPEL, pri ostatných si spoločnosť pomohla vlastnou expertízou.

Pozrite siVyskúšali sme nový ROG Strix Scar 15 s RTX 3080 a WQHD/165 Hz obrazovkou

Celkovo IKEA uvádza na trh viac ako 30 herných doplnkov vrátane stolov, kresiel, zásuviek, stojanu na hrnček, vankúša na krk či kruhového svetla ideálneho najmä pre streamerov.

Snáď najtypickejší podpis dizajnérov spoločnosti IKEA môžeme nájsť v drevenej ohybnej ruke, ktorá pre vás v čase neprítomnosti ochotne podrží vaše herné slúchadlá alebo ovládač. Za pozornosť však stojí aj multifunkčný vankúš/deka.

ZDROJ | IKEA
ZDROJ | IKEA

Nové herné doplnky sa dostali do predaja na čínskom trhu 29. januára 2021, od mája budú dostupné už aj v Japonsku a od októbra ich chce spoločnosť ponúkať celosvetovo, dúfajme že vrátane Slovenska.

Aj keď herné doplnky zvyknú byť značne predražené, v tomto prípade je to naopak. Herné kreslo zo série Huvudspelare spoločnosť predáva na čínskom trhu v prepočte za zhruba 38 eur, herný stôl za 28 eur. Kreslá zo série Utespelare a Matchspel už stoja v prepočte 89 eur a 127 eur.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku